Zamandan Tasarruf İçin İnternet Bankacılığı Kullanın

0
77

Yazımıza direkt olarak internet bankacılığının tanımını yaparak başlamamız daha anlaşılır bir hal almamızı sağlayacaktır. İnternet bankacılığı, bankalar tarafından geliştirilmiş olan ve insanların güvenle işlemlerini yapabilecekleri bir alandır. Bunun için bir bilgisayar yardımı ile bu sitelere ulaşarak veya cep telefonları için hazırlanmış olan mobil uygulamaları kullanmak yeterli olacaktır. Bankanızdan temin edeceğiniz internet şifreniz ve telefon numaranız yardımı ile bu hizmetten hepiniz istisnasız faydalanabilirsiniz

İnternet Bankacılığında Borç Sorgulama

Kendi bankamız üzerinden bu işlemi anlatalım. Örneğin İş Bankası kredi müşterilerinden birisi sizsiniz. Ve ne kadar ödemenizin kaldığını merak ettiğiniz halde bankaya gidip sıra beklemek istemiyor musunuz? Yapmanız gereken işlem çok basit. Almış olduğunuz internet şifresi ve kart numaranızla bankamızı borç sorgulamaservisine girerek işlemlerinizi takip edebilirsiniz. Ne zaman ne kadar ödeme yaptığınızı görebilir ve kalan borç miktarınızı öğrenebilirsiniz.

Borç Sorgulama Kredi Kartı İçin De Geçerli Mi?

Elbette geçerli. Hatta eğer kredi kartı kullanıcısı iseniz ve İş bankası kredi kartı borcu sorgulamaişlemini yapmak istiyorsanız bankamızın resmi sitesi üzerinden sadece borç sorgulamakla kalmaz geçmiş harcamalarınızı ve taksitlerinizi de kontrol edebilirsiniz. Bu işlemi sitemiz üzerinden de gerçekleştirebilir ve hesap özetiulaşımınızı dahi bir tek tuşla yapabilirsiniz. Bunun yanında geçmiş dönem borç ve ödemelerinizi görebilir, dönem içi harcamalarınızı kontrol edebilir ve kullanabileceğiniz limitin miktarından haberdar olabilirsiniz. Buradan kartınız içerisinde biriken puanlarınızı da öğrenebilir nerelerde kullanabileceğiniz bilgilerine de erişebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sıra Bekleme Sorunu Tarihe Karışıyor başlıklı makalemizde Kredi Kartı  hesap özeti ve Kredi Kartı Borç Sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

0 0 oylar
Sizce kaç yıldız?
Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör