Zabıta Memuru ve Gebze Belediyesine Memur Alım Başvurusu

Gebze Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin zabıta memuru ve memur alımı ile alakalı başvuruları ile başvuru şartları açıklandı.

0
247
memur

Koronavirüs dolayısıyla ertelemesi yapılan Belediye Memur alımları tekrardan gündeme geldi. Koronavirüs’ten etkilenip başvurularını kapatan ve son günlerde normalleşme ile birlikte başvurularını açan belediyeler hangileridir?

Başvurularını tekrar açan belediyeler: Tedkirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Gebze Belediyesidir. İlgili belediyelerle alakalı başvuru sürecini sizler için takip etmiştik. Hatta bununla ilgili 2 hafta öncesinden bir haber yapma imkânımızda olmuştu. Bu durum itibariyle tekrar gündeme gelen memur alım başvuruları için bir uyarı mahiyetinde haber yapmak istedik.

Söz konusu olan belediyeler toplam ihtiyaçları dahilinde 45 zabıta memuru ve 50 memur istihdam edeceklerini açıkladı.  Bilindiği üzere Mart ayı itibariyle gündeme gelen memur alımı, Koronavirüs’ten etkilenerek ertelenmişti. Pandemi sonrası gündeme gelen 95 zabıta memuru ve memur alımı tekrar gündeme geldi.

memur

Ankara Büyükşehir Belediyesinin 95 zabıta memuru ve memur alımı başvurusunun ardından memur adaylığı için başvurularda bulunan vatandaşlar detayları araştırmaya başladı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi:

Başvuru tarihleri: Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine 50 memur alımı yapılacak.  17 Temmuz 2020 ile 27 Temmuz 2020 tarihleri arasında başvuru yapılacak.

Gebze Belediyesi 45 zabıta memuru alımı

14 Temmuz 2020 yılında resmi gazetede ilanı yayınlanan ve başvuru tarihleri tam anlamıyla: 31 Ağustos 2020 ile 09 Eylül 2020 arasında yapılacak 45 zabıta memuru alım önümüzdeki ay başlayacak.

İlan.gov.tr sitesinde yapılan ilanda Başvuru şartları şu şekilde sıralandı:

Başvuru Genel Şartlar:

  1. Türk Vatandaşı olma şartı,
  2. Kamu haklarından yararlanmak şartı,
  3. Türk Ceza Kanununun 53. maddesinde ifade edilen, kasten işlenilen suçlar ile alakalı 1 yıl ya da daha fazla süre ile hapis cezası ya da affa uğramış olsanız bile devlet güvenliğine karşı işlediğiniz suçlar, Anayasa ve işleyişine karşı işlenilen suçlar, rüşvet, hırsızlık, güveni kötüye kullanma, dolandırıcılık, hile, ihaleye fesat karıştırma suçlarından mahkum olmamak.
  4. İlgili görevin yapılmasına engel teşkil edebilecek bedensel ya da akılsal hastalıklarının bulunmaması,
  5. Erkek adaylar için: askerlik ile ilişkisi bulunmamak, askerlik çağında bulunmamış olmak, askerlik çağı gelmiş ise yapmış ya da ertelemiş veya yedek sınıfa geçmiş olmak,

Başvuru Özel Şartlar:

  1. Sınavın yapıldığı tarih itibari ile 30 yaşını doldurmamış olmak,
  2. İlan edilen unvan ile ilgili okul itibari ile öğretim şartlarını taşımak,
  3. KPSS sınavı itibariyle 65 puan almış olmak.

Tüm şartları görmek için tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği Sınavı Ne Zaman? başlıklı makalemizde Görevde Yükselme Nedir?, Görevde Yükselme Sınavı Başvurusu Ne Zaman? ve Unvan Değişikliği Sınavı Başvurusu Ne Zaman? hakkında bilgiler verilmektedir.

0 0 oylar
Sizce kaç yıldız?
Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör