Trafik Kazası Avukatı İstanbul

0
6

Trafik kazaları sonuçlarından kaynaklı olarak dava konu olabiliyor ve mahkemeye başvurulabiliyor. Bunun üzerine avukatlar ile görüşme sağlanır ve davanın gidişatına bağlı olarak danışmanlık hizmetlerinden faydalanmanız esas alınır.

Trafik Kazası Sonrası Delillerin Toplanması

Trafik kazası avukatı İstanbul üzerinden iletişime geçenlerden öncelikle olayın tüm detayları dinlenir. Bunun üzerine avukatların davaya konu olacak her türlü detayı deliller üzerinden derlemesi önem arz eder. Mahkemeye:

  • Trafik kazası tespit tutanağının sunulması zorunlu olarak belirtilir.
  • Sadece tespit değil ek olarak karakoldan alınmış olan tutanağın da ibraz edilmesi gerekir.

Bunlara ek olarak hem sürücünün hem de tanıkların ifadeleri toplanır. Olayın tanıkları dava sürecini ciddi bir şekilde etkiler. Bunların yanı sıra varsa alkol raporlarının da üzerinde durulur ve tekrardan dava sonucuna dair bu belgenin de incelenmesi önem arz eder.

Trafik Kazaları Sonrası Tazminat Davaları

Trafik kazası avukatı İstanbul olarak en deneyimli olanları seçebilir ve isteklerinizi dile dökebilirsiniz. Nitekim avukatınız sizin menfaatlerinizi gözeterek dava sürecini takibe alacaktır. Bunun üzerine:

  • İlgili tanıklara ve de belgelere karşı tazminat istemi öne çıkabilir.
  • Gerek maddi gerekse manevi olacak şekilde tazminat talepleri değerlendirilebilir.

Yaygın olarak hastane ile sağlık giderlerinin üzerinde durulur. Bu alanda maddi kayıpların giderilmesi dikkate alınır. Özellikle de kusur oranına bağlı olarak tazminat uygulamalarına değinilir. Nitekim kusur oranı yüksek olan tarafın talep edilen maddi ve de manevi tazminat bedellerini yatırması netlik kazanır.

Bir önceki yazımız olan Boşanma Avukatı Kartal başlıklı makalemizde Boşanma hakkında bilgiler verilmektedir.

0 0 oylar
Sizce kaç yıldız?
Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör