Tek Taraflı Bosanma Davası Dilekçe Örneği

0
18

Tek taraflı bosanma davası dilekçe örneği hazırlayan kişinin avukattan yardım almasında bir sakınca yoktur. Sadece dilekçe hazırlamak için dahi avukattan yardım almak mümkündür.

Tek taraflı boşanma davaları 7-8 aylık bir sürede sonuca ulaşan çekişmeli davalardır. Bu sebep ile tek taraflı bosanma davası dilekçe örneği hazırlanırken sonuca hızlı ulaşabilmek için detaylı bir bilgi aktarımı yapılmalıdır. Boşanma dilekçesi kısa, net, kronolojik, resmi bir dilde elle yazılmalı veya bilgisayardan çıktısı alınmalıdır.

Param Yok Nasıl Boşanma Davası Açabilirim?

Maddi durumu boşanma davası açmaya yeterli olmayan kişilerin yardım alma hakkı bulunmaktadır. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalındığında ikamet edilen ildeki baro başkanlığına müracaat etmek gerekmektedir. Baro başkanlığından ali yardım talebinde bulunabilir ve böylelikle de avukat talep edilebilmektedir. Avukat tayin edilmesi ile birlikte dava masraflarının karşılanması için de talepte bulunmak mümkündür.

Boşanma Davası Açmak İçin Nereye Başvurulur?

Boşanma davası açmak için başvuru yapılabilecek kurum ikamet edilen ilde bulunan Aile Mahkemesidir. Ancak ikamet edilen ilde Aile Mahkemesi kurumu bulunmuyor ise Asliye Hukuk Mahkemesine başvuruda bulunmak gerekecektir.

Boşanma Dilekçesi İptal Edilir Mi?

Boşanma davası açılırken dilekçe yazılması gerekmektedir. Eğer boşanma sürecinde ilişki ve evliliğin kurturulması söz konusu ise davanın nasıl iptal edileceği merak edilmektedir. Boşanma davasının sonuca ulaşana kadar iptal edilmesi mümkündür. Boşanma davası dilekçesini, dava sonuçlanana kadar geri çeken kişilerin davası hiç görülmemiş sayılacaktır.

Bir önceki yazımız olan Ölümlü Trafik Kazası Cezası başlıklı makalemizde Trafik hakkında bilgiler verilmektedir.

0 0 oylar
Sizce kaç yıldız?
Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör