TBMM Personel Alımı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı

TBMM Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelikler ışığında TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatında ilk kez görev yapacak memurlar değişiklik yaptı.

0
285
TBMM

TBMM Personel Alımı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı

Türkiye Büyük Millet Meclisi, personel alımları için değişikliğe gitti. Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelikler ışığında TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatında ilk kez görev yapacak memurlar için bir takım değişiklikler meydana getirildi. Peki, TBMM personel alımları nasıl olacak? TBMM perosnel alım yönetmeliği nasıl olacak? İşte, 2020 TBMM personel alım yönetmeliği sizlerle.

Resmi Gazete’de Yayımlanan 202 TBMM Personel Alım Yönetmeliği

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığından:

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı idari Teşkilatında ilk kez görev yapması planlanan kişiler için yapılacak sınav yönetmeliği,

  1. madde: 28 Haziran 2013 tarihli 28691 sayılı Resmi gazete’de yayımlanan TBMM Başkanlığı idari Teşkilatında ilk kez görev yapması planlananlar için yapılması ön görülen sınavlar için yönetmeliğin 1. maddesi ilk fıkrasında yer almış “ memur, sözleşmeli ve geçici personel” yazısı ve ibaresi tam anlamıyla “memur ve sözleşmeli personel” olarak değiştirildi.
  2. madde: İlgili yönetmelikte 2. maddeyi teşkil eden birinci fıkrada yer almış “A, B ve C fıkralarına göre ilk kez memur, geçici ve sözleşmeli personel” yazısı ve ibaresi yerine tam anlamıyla “ A ve B fıkralarına binaen ilk kez memur ve sözleşmeli personel” olarak değiştirildi.
  3. madde: İlgili yönetmeliğin 4. maddesinin birinci fıkrasında yer alan ç bendinde yürürlükten daha önce kaldırılmış bulunan ı bendinde yer almış “B ve C fıkralarına” yazısı ve ibaresi tamamen “ B fıkrasına” olarak değiştirildi.
  4. İlgili yönetmelikte bulunan 7. maddenin 1. fıkrasında yer alan c bendinde yer almış “70” yazısı ve ibaresi düşürülmek kaydı ile “altmış” şeklinde değiştirilmiştir.
  5. İlgili yönetmelikte bulunan 11. maddenin 1. ve 2. Fıkrasında yer almış “70” yazısı ve ibaresi düşürülmek kaydı ile “altmış” şeklinde değiştirilmiştir.
  6. İlgili yönetmelikte bulunan 13. maddenin üçüncü fıkrasında yer almış “ sözlü sınavın ya da uygulamanın sınavın hemen 20 gün içinde “ yazısı ve ibaresi tamamen yürürlükten kaldırılmıştır.
  7. İlgili yönetmelikte bulunan 15. maddenin ikinci fıkrasında yer almış “Türkiye Cumhuriyeti ve Orta Doğu Amme idaresi Enstitüsüne” yazısı ve ibaresi tamamen kaldırılmıştır. Ayrıca ilgili maddenin üçüncü fıkrasını oluşturan “yetmiş” ibaresinde tam anlamıyla “ altmış” şeklinde değiştirilmiştir.
  8. İlgili yönetmelikte bulunan 16. Madde tamamen yürürlükten kaldırılmıştır.

 

Bir önceki yazımız olan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'den Sevindiren Haber başlıklı makalemizde abdulhamit gül ve adalet bakanı hakkında bilgiler verilmektedir.

0 0 oylar
Sizce kaç yıldız?
Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör