Tanıma ve Tenfiz Davası

0
94

Milyonlarca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı dünyanın dört bir yanına dağılmış olup gerek TC vatandaşı gerek yabancı uyruklu birçok insan ile evlilikler gerçekleştirmişlerdir. Bu evlilikleri bulundukları yabancı ülkede sonlandıran TC vatandaşlarının boşanmalarının Türkiye Cumhuriyeti nüfus kayıtlarına işlenmesi için boşanmanın Tanıma ve Tenfiz davası açmaları gerekmektedir. Açılacak bu boşanmanın tanınması ve tenfizi davası neticesinde yurt dışında alınan boşanma kararı Türkiye’de ki nüfus kayıtlarına işlenir.
Boşanmanın Tanıma ve Tenfiz davası bir dava olup kanunda belirtilen evrakların toparlanması ve konusunda uzman bir avukata vekalet verilmesi ile Türkiye’ye gelmeden neticelendirilebilir. Yurt dışında alınan boşanma kararının hemen ertesinde boşanmanın Tanıma ve tenfiz davası açmak daha hızlı ve kesin bir çözüm sağlar. Zira birçok vatandaşımız bu davanın varlığından bihaberdir. Uzun yıllar sonra Türkiye’ye dönüşlerinde hala evli olduklarını farketmekte bu nedenle evrakların toparlanması çok daha uzun ve meşakkatli bir iş haline gelmektedir.
Boşanmanın Tanıma ve Tenfiz davasının hızlı bir şekilde neticelenmesi için boşanan eşle iletişimin kesilmemesi büyük önem arz etmektedir. Zira boşanılan eşin kendisini Türkiye’de bir avukatla temsil etmemesi halinde süre çok daha uzun ve zor bir sürece yayılmaktadır. Bu nedenle bizim yurt dışında boşanan çiftlere en önemli tavsiyemiz boşanılan eş ile iletişimin kesilmemesi ve boşanmanın hemen ertesinde Türkiye’de boşanmanın Tanıma ve Tenfiz davası konusunda uzman bir avukata vekalet vermeleridir.

Bir önceki yazımız olan Banka Dosya Masrafı Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde Banka Dosya Masrafı Nasıl Alınır ve Dosya Masrafı Nasıl Alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

0 0 oylar
Sizce kaç yıldız?
Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör