Sözleşmeli Zabıt Katiplerine Kadro Müjdesi

4
632
Sözleşmeli-Zabıt-Katiplerine-Kadro-Müjdesi
Sözleşmeli-Zabıt-Katiplerine-Kadro-Müjdesi

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’den sözleşmeli çalışan Zabıt Katiplerine Kadro Müjdesi. Bir yemekte adliye personeli ile buluşan Adalet Bakanı yaptığı konuşmada “Sözleşmeli Zabıt Katipleri ve adliye personelinin hepsinin kadroya geçmesi yönünde çabalarımızı sürdürüyoruz” dedi. Sözleşmeli Katiplere Kadro verilecek mi sorusunu arayan binlerce sözleşmeli zabıt katibi ve adliye çalışanı için çalışmaların sürdüğü belirtildi.

Sözleşmeli Zabıt Katiplerine Kadro Verilecek Mi

Abdulhamit Gül, “Bazı kurumlarda çalışan arkadaşlarımız sözleşmeli personel konumunda. Özellikle adalet teşkilatında sözleşmeli çalışan personelin kadroya geçmesi hususunda uğraş vereceğiz. İnşallah sözleşmeli Zabıt Katibi arkadaşlarımızın hepsinin kadroya geçmesi yönünde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İnşallah güzel bir netice alırız. Çünkü bazı hususlarda adımlar atmak istediğimizde sözleşmeli mevzuatı karşımıza çıkıyor ancak bu konuda artık bir fikir ayrılığı olmaması gerektiğini ve sözleşmeli personele kadro verilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Geçen dönemde yürüttüğümüz çalışmaların bu dönem ki meclis çalışmalarında da takipçisi olacağız” şeklinde konuştu.

Sözleşmelinin kadroya geçmesi için çalışacağız.

Ayrıca adliye personelinin fazla mesai ücreti alamaması konusuna işaret eden Abdulhami Gül, bu konuda da komisyon başkanlarının sıkı bir şekilde çalışma içerisinde olduğunu belirterek “Çalışanlar neyi hak ediyorsa onu almaları gerekir, bu konuda da büyük bir gayret içerisindeyiz” şeklinde konuştu.

Zabıt Katiplerine Yazı İşleri Müdürlüğü Müjdesi

Adalet Bakanı Sayın Abdulhamit Gül, konuşmasının devamında yargı reformu adı altında yıllardır emek veren Zabıt Katiplerinin Yazı İşleri Müdürlüğü hakkının elinden alınması konusuna da değinerek; kalem müdürlüklerinde kaliteyi artıracak çalışmalar yürüttüklerini belirtti.

Bakan Gül konuşmasında Zabıt Katiplerinin Yazı İşleri Müdürü olması konusunda: “Yıllarca İcra Katibi, Zabıt Katibi olarak çalışmış emek vermiş arkadaşlarımızın haklarını koruyacağız. Zabıt Katipleri de Yazı İşleri Müdürlüğü sınavına girebilecek ve görevlerinde yükselebilecek. Bu konuda Zabıt Katiplerinin emeklerini asla görmezden gelemeyiz” şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan Zabıt Katipleri Bilirkişilik Yapabilir Mi? başlıklı makalemizde bilirkişi hakkında bilgiler verilmektedir.

3 2 oylar
Sizce kaç yıldız?
Abone Ol
Bildir
4 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör

[…] Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavı’na müracaat edemiyor ancak sınav tarihine kadar sözleşmeli personele kadro gelip gelmeyeceği veya sınav başvuru şartları için bir güncelleme gelip gelmeyeceği ise […]

Hatice
1 yıl önce

Sözleşmeli Zabıt katipleri sizin 10 ay önceki müjdeli haberinizdeki kadro bekleyişindedir sayın bakanım. Lütfen beklentimizi boşa çıkarmayın, bir de sözleşmeli statüsüne bizi ezdirmeyin.

Emre
8 ay önce

Valla kimse kusura bakmasın biz Zabıt katipleri olarak aşağılanan hor görülen bir meslek grubunda yer alıyoruz ne aldığımız maaş maaşa benziyor ne de çalışma şartları ne kadro var ne özlük haklarımız tam olarak yerli yerinde değil tayin bile isteyemiyoruz böyle bir rezillik saçmalık olabilir mi yazık valla adalet bakanlığında çalışan emekçilere kimse bizi görmüyor yeter artık en başta kadro verilsin

Merve
8 ay önce

6-7 senedir hala sözleşmeli çalışan zabıt katiplerine 4B lilere kadro verilmezken kadrolu CTE ye zabıt katibi almak da nedir anlamadım hep bi bekleyis icindeyiz sadece üzulüyoruz icten ice sonumuz hayır olsun inşallah yakınmamızı görürsünüz devlet büyüklerim katiplik maaşlarında da iyileştirme yapilsa…saygıyla