Selde Mahsur Kaldı, Öldü Sanılan Anne Mucize Kurtuluşu Anlattı: Oğluma Bakan Soylu’yu Gösterip ‘Bizi Kurtaracaklar’ Dedim

0
100

Bozkurt’ta sele evde yemek yerken yakalanan Elif Yüksel, 3 çocuğuyla birlikte evinde mahsur kaldı. Küçük kızıyla birlikte bulunduğu evin çatısından helikopterle kurtarılan anne Yüksel, ardında iki oğlunu bırakmak zorunda kaldı. Anne ile kızının kurtarılmasının ardından iki çocuğu da ekipler tarafından kurtarıldı. Annesinden ayrı kalan 2 çocuğa Bakan Süleyman Soylu şefkat gösterdi. Olay anında öldü sanılan anne Yüksel, kurtarılma anlarını anlattı.

Kastamonu’da çarşamba günü etkili olan şiddetli yağış, Bozkurt, Azdavay, Pınarbaşı, Küre, İnebolu, Cide ve Abana ilçelerinde sele sebep oldu. Selin etkisiyle cadde ve sokaklar göle döndü, ev ve iş yerlerini su bastı, çok sayıda araç ise sele kapıldı. 34 kişinin yaşamını yitirdiği sel felaketinde, 5 bin 400 nüfuslu Bozkurt ilçesi büyük yıkıma uğradı. Sel bölgelerinde arama ve kurtarma ekipleri ile güvenlik güçlerinin canla başla mücadelesi sürüyor.

3 ÇOCUĞUYLA 1 GÜN BOYUNCA MAHSUR KALDI

Sel felaketine, Bozkurt ilçesindeki evinde 3 çocuğu ile yemek yerken yakalanan Elif Yüksel ise 1 gün mahsur kaldı. Dalgıç polisler ve İHH ekipleri tarafından ilk olarak 2 buçuk yaşındaki kızı ile birlikte helikopterle evin çatısından kurtarılan Yüksel, güvenli bölgeye alındı.

BAKAN SOYLU MONTUYLA ISITMAYA ÇALIŞTI

Ardından ise Yüksel’in 11 yaşındaki oğlu ile 1 yaşındaki bebeği Osman Metin kurtarıldı. Annesinden ayrı kalan 2 çocuğa da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu şefkat gösterdi. Osman Metin’in üşüdüğünü fark eden Bakan Soylu, çıkardığı montuna çocuğu sararak ısıtmaya çalıştı. Tüm ihtiyaçlarını giderilen çocuklar, KYK yurduna alındı.

”MAHŞER YERİ GİBİYDİ, HERKES BİR YERLERE KAÇIYORDU”

Öldü zannedilen Yüksel ise o anları İhlas Haber Ajansı (İHA) Muhabirine anlattı. Yüksel, “Sel sırasında evimdeydim, alışverişten gelmiştim ve çocuklarımla yemek yiyordum. Dışarıda komşularımın bağrışını duyunca balkona çıktım. ‘Ne oldu? Herkes kaçıyor’ dedim. Mahşer yeri gibiydi. Herkes bir yerlere kaçıyordu. ‘Sel geliyor’ dediler ama gerçekten ciddiye almadım. Yine de herkes kaçıştığı için eşimi aradım sanayide çalışıyordu. Kaçmasını söyledim. ‘İmam hatip okulunun en üst katına çık’ çık dedim. O da aracına binip petrol istasyonuna kaçmış. Ona ‘evdeyiz’ dedim ‘ustam gelmedi, onu almaya gidiyorum’ dedi. Zaten o sırada hat gitti. Ona ulaşamadım, daha sonra annemleri aradım ve Bozkurt’a gelmemelerini söyledim. Arama yapamadığımız için sosyal medyamdan canlı yayın açtım” dedi.

”ÇARŞAFLARI BİRBİRİNE BAĞLAYIP YAŞLI AMCAYI KURTARDIK”

Evde mahsur kaldıkları sürede, sokakta kütüğe tutunup durmaya çalışan yaşlı adamı da kurtardıklarını anlatan Yüksel, “Çarşafları tek tek sıkıca bağlayarak aşağıya attım. O amcayı da kurtardık. Alt komşumun camına çıktı, eşimin kıyafetlerinden verdim. O, ‘beni kurtardın, Allah razı olsun’ diyordu ama o olmasaydı binada tek başıma kafayı yerdim” diye konuştu.

Kaynak:haberler.com

Bir önceki yazımız olan Dilekçe Nasıl Yazılır? Dilekçe Örneği başlıklı makalemizde Dilekçe Nasıl Yazılır ve Dilekçe Örneği hakkında bilgiler verilmektedir.

0 0 oylar
Sizce kaç yıldız?
Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör