Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Ne Zaman?

Fahrettin Koca’nın 6 gün önce yayınladığı “Sağlık Personeli alınabilecek” açıklaması üzerine, Sağlık Bakanlığı personel alımı kılavuza çevrildi

0
240

Sağlık Bakanlığı Personel Alım Başvurusu Yayınlandı

Koronavirüs salgını hayatı olumsuz etkilerken, Sağlık çalışanlarına müjdeli bir haber geldi. Sağlık Bakanlığı, Koronavirüsü tamamen ortadan kaldırmak için Sağlık sektörüne yeni personeller kazandırmayı planlıyor. Bu durum da gözler Fahrettin Koca’nın 6 gün önce yayınladığı “Sağlık Personeli alınabilecek” açıklaması üzerine, Sağlık Bakanlığı personel alımı kılavuza çevrildi. Ayrıca Fahrettin Koca, 3.000 sözleşmeli ve 250 sürekli personel alımı yapılacağı bildirmişti.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Ne Zaman?

Sağlık Bakanlığının resmi sitesinden 16 Haziran 2020 tarihinde yayınlanan duyuruya göre, özetle:  “Sağlık Bakanlığımızın sözleşmesi pozisyonunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine ışığında istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacak. Sağlık Bakanlığının istihdamına başvuru yapacak adaylar, KPSS- 2020/8 Tercih kılavuzuna saat 14.30 itibariyle ulaşabileceği duyuruldu.  Ayrıca Adayların 16 Haziranda yapacağı tercih işlemleri 22 Haziran yani yarın 23.59’a kadar devam edecek.

Sağlık Bakanlığı personel alımı tercih ve sonuçlarına nereden bakacağız?

Sağlık Bakanlığı personel alım sonuçları, Sağlık Bakanlığının açıklamasına göre: ÖSYM’nin sitesinde yer alan ilgili bölümden bakılabilecek. Adayların ÖSYM’nin İnternet adresine erişerek, T.C. Kimlik numarası ve şahsi parolası ile hem sonuç kısmı hemde kılavuza bakabilecekler.

İŞKUR’un Sağlık Bakanlığı sürekli işçi alımı bugün sonlanıyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerden yayınlanan 250 sürekli işçi alımı, Bugün akşam itibariyle sonlanacak.

İŞKUR’un sürekli işçi alım şartları nelerdir?

  1. 2527 Kanununun 657’de bulunan Devlet memuru kanununun 48. Maddesinde yer alan:

1.1: Türk Vatandaşı olmak (Bulgaristan’dan zorunlu göç edenlerden bu şart aranmamaktadır.)

  1. 18 yaşını tamamlayanlar

3: Genel olarak ortaokul mezunu ya da Lise mezunu olmak

4: Tüm kamu haklarından yararlanabilmek

5: Türk Ceza Kanununun 53. Maddesinde bulunan suçlardan olsa dahi kasten işlenen suçlardan en az 1 yıl ya da daha fazla süre ile hapis cezasına çarptırılmamış olmak, devlet güvenliğini tehdit eden suçlardan ceza almamak, Anayasa düzeni ve işleyişine karşı suçlarda bulunmamak

6: Askerlik ile ilişkisi bulunmamak, Askerlik çağında olmamak, Askerlik durumunda olanlar için ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçmiş olmak.

Özel şartlar:

  1. Kurumların özel kanun ve mevzuatlarında bulunan arama şartlarını taşımak.
  2. 2527 Kanununun 657’de bulunan Devlet memuru kanununun 36 ve 41. Maddesinde yer alan öğretim kurumlarından birinden diploma almış olmak.

Bir önceki yazımız olan Bekçi Alımı 2020 Başvuru Tarihi Açıklandı Mı? başlıklı makalemizde 2020 bekçilik alımı başvuru, 2020 bekçilik başvuru şartları ve bekçiler hakkında bilgiler verilmektedir.

5 1 oy
Sizce kaç yıldız?
Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör