On Parmak Klavye Kitabı

On Parmak Klavye Kitabı

ON PARMAK METODUYLA HIZLI F KLAVYE KULLANIMI

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün 21/05/2019 tarihinde twitter hesabından yaptığı açıklamada; Adalet Bakanlığı merkez bünyesinde, merkez ve taşra adliyeleri ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesi olmak üzere toplam 11 bin 78 personelin alımına ikişkin ilanın 2019 yılı içerisinde ilan edileceğinin belirtmesi üzerine katip adayları klavye çalışmalarına hız vermiş bulunmaktadır.

Katiplik sınavının uygulama kısmında yer alan klavye sınavında adaylar sözlü sınava katılabilmek için 3 dakikada yanlışssız minumum 90 kelime yazmak zorundadır. Fakat yapılan son düzenleme ile sözlü mülakata çağrılacak aday sayısı toplam alınacak katip sayısının 5 katı oranında olduğu için adayların 90 kelime ile yetinmeyek daha fazla yazmaları lehlerine olacaktır.

ADALET BAKANLIĞI EĞİTİM DAİRESİ BAŞKANLIĞININ ON PARMAK METODUYLA HIZLI F KLAVYE KULLANIMI adlı kitabı siz katip adayları ile paylaşmak istedik. Bu kitabın sınav öncesi katip adayları için yararlı olacağını düşünmekteyiz.

Bu kitapta özetlemek gerekirse; Harf Tuşlarını Kullanma, Parmakları Temel Sıraya Yerleştirme, Geriye Git/Sil (Backspace) Tuşu Kullanımı, Boşluk Çubuğu Tuşu Kullanımı, Sayı Tuşlarının Yerleri ve Tuşlanması, Noktalama İşaretlerinin Yerleri ve Tuşlanması ve Yardımcı Tuşların Yerleri ve Tuşlanması ile ilgili bir çok yararlı bilgi bulunmaktadır.

ADALET BAKANLIĞI Yayın İşleri Dairesi Başkanlığının sitesinde yer alan ON PARMAK METODUYLA HIZLI F KLAVYE KULLANIMI adı kitaba ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Sınav ile ilgili merak ettiğiniz konuları, aklınıza takılan soruları sayfanın alt kısmında bulunan yorum yap bölümünü kullanarak bizlere iletebilirsiniz. Elimizden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Sınava girecek adaylara şimdiden başarılar dileriz.

Katipler.org

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir