Nevşehir Belediyesi B Sürücü Ehliyeti Olanlardan Memur Alımı Yapacak

Nevşehir Belediyesi Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek maksadıyla sayaç okutma memuru alımı yapılacak. İşte başvuru tarihi, başvuru şartları sizlerle.

0
225

Nevşehir Belediyesi B Sürücü Ehliyeti Olanlardan Memur Alımı Yapacak

B sınıfı ehliyeti olan bireylerden memur alımı yapılacak. B sınıfı ehliyete sahip ve Kamu Personeli Seçme Sınavı yani KPSS’den en az 50 puan ve en az lise mezunu olması uygun görülen adaylar için memur alımı yapılacak. Konum itibariyle Nevşehir’de yer alan Kozaklı Belediyesi için Resmi Gazete’de yayımlanan ve istihdam edilmesi için başvuru beklenen memurluk için başvurular başladı. Nevşehir Belediyesi için sayaç okutmanı olarak görev yapması ve istihdam edilmesi planlanan  kişiler için başvuru şartları aktarıldı. İşte Nevşehir Belediyesi için sayaç memuru için ilan ve detayları sizlerle.

Nevşehir Belediyesinde Sayaç Memuru Aranıyor.

Nevşehir’in Kozaklı ilçesinde bulunan Kozaklı Belediyesi himayesi altında istihdam edilmesi planlanan sayaç memurları için Belediye ilan yayınladı. İlanda, “ Kozaklı Belediyesi Başkanlığı himayesinde, 657 Devlet Memurları Kanunlarında yer alacak ve istihdam edilen üzere ilk kez mahal, idarelerde yer alacaklara ilişkin dair sınav ve atama yönetmeliği” hükümlerinde yer alan unvan, sınıf, adet, derece, nitelik, KPSS Puanı, KPSS türü ve diğer tüm şartları ile birlikte belirlenen kadrolara memurlar istihdam edilecek. Bu işlem tamamen atama yoluyla olacaktı.

Sayaç Memuru Olabilmek İçin Genel ve Özel Şartlar Nelerdir?

“Nevşehir Kozaklı Belediyemiz için boş kontenjanlarda yer alan bölümlere memur alımı yapılacaktır. Başvuru için özel ve genel şartlar işe aşağıda yer alan bilgilerde olduğu gibidir.

Genel Şartlar

  1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığında bulunmak.
  2. Türk Ceza Kanununun 53. maddesinin fıkralarında yer alan suçlar, bu suçlar geçmiş olsa bile, kasten, bile isteye işlenen bir suç üzerinden bir yıl ya da daha fazla süre ile hapis cezası ya da affa uğramış olsa bile devletimizin güvenliğine karşı oluşan suçlar, Anayasal düzene karşı işlenen suçlar, zimmet, irtikap, dolandırıcılık, sahtecilik, rüşvet, hırsızlık, görevi kötüye kullanma, iflas, ihaleye fesat karıştırma suçlarından kaynaklı olarak bu suçlara mahkum olmamak.
  3. Erkek adaylar için askerlik ile ilgisi bulunmamak. Askerlik çağına gelmemiş olmak ya da askerlik çağında ise muvazzaf hizmeti yerine getirmiş ya da ertelenmiş olmak.
  4. İlgili göre için çalışmasına engel bulunmamak ve akıl hastalığı bulunmamak.
  5. Diğer başvuru şartlarını taşımak.

Özel Şartlar:

  1. Mezun okul itibariyle lise muzunu olmak.
  2. KPSS’den 50 puan ve üstü almış olmak.
  3. B sınıf ehliyeti bulunmak.

Başvuru Tarihi ve Başvuru Yeri Neresi

Adaylar, 16 Eylül 2020 ile 18 Eylül 2020 tarihi itibariyle saat 08.30 ile 17.30 arasında istenilen belgeler ile birlikte müracaat edebilirler.

Detaylı bilgi için: www.kozakli.bel.tr

Bir önceki yazımız olan Kamu Kurumları 1297 KPSS'li KPSS'siz Personel Alımı Yapacak başlıklı makalemizde kamu memuru alımı, KPSS ve personel alımı hakkında bilgiler verilmektedir.

5 1 oy
Sizce kaç yıldız?
Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör