Kıdem Tazminat Davası Nasıl Açılır?

0
64

Kıdem tazminat davası nasıl açılır? Tüm taşeronların ortak sorunu haline gelen ve hükümeti bu konuda düzenleme yapmaya mecbur bırakan, özellikle kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan taşeron çalışanların tazminat sorununu ele alacağız. Bu konuda başarılı olmuş tazminat taleplerini ve tazminat talep ettiğinizde firmanızın sizin karşınıza çıkardığı zorluklar karşısında ne yapmanız gerektiğini araştırdık.

Kıdem kıdem tazminat davası nasıl açılır ? Tazminat istediğinde red cevabı almış ve bu sorunu yargıya taşımış ve hak ettiği tazminatı fazlasıyla almış kişilerle yaptığımız konuşmalarda neler yaptıklarını bir bir not alarak sizlerin önüne sunuyoruz.

Taşeron olarak çalıştığım işten çıkarıldım ancak tazminatımı alamadım nerelere başvurmalıyım?

İlk iş olarak Bölge Çalışma Müdürlüğü ‘ne başvurarak burada görev yaptığınız firma hakkında şikayet dilekçesi yazmanız gerekli. Ancak bu dilekçeye cevap fazla gecikmeyecektir. Kıdem tazminat davası nasıl açılır? Çalıştığınız firma tarafından gönderilen cevap yazısında; her sene giriş çıkış yapıldığı için yeni yılda ne kadar süre çalıştıysanız ve o süre 1 yılı geçmediği için kıdem tazminatınızı hak etmediğiniz ve alamayacağınız yazacak.

Bu durumda Bölge Çalışma Müdürlüğünün yapabileceği bir şey yok ancak cevap yazısını kaybetmeyin ve hemen bir avukatlık bürosunun yolunu tutun. Burada avukata durumu anlatın. Ve sadece firmaya değil taşeron olarak çalıştığınız kuruma da dava açın. Örneğin X firmasında X hastanenin içerisinde çalışıyorsanız hem hastaneye hem de firmaya dava açın.

Bir önceki yazımız olan Anlaşmalı Boşanma başlıklı makalemizde Anlaşmalı Boşanma ve Boşanma hakkında bilgiler verilmektedir.

0 0 oylar
Sizce kaç yıldız?
Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör