Karabük’te Kamu Personellerinin İl Dışına Çıkmaları Yasaklandı

Karabük'te kamu personellerinin il dışına çıkmaları yasaklandı. Zorunlu haller içerisinde il dışına çıkmak isteyenler amirlerden izin alacak.

0
155

Karabük’te Kamu Personellerinin İl Dışına Çıkmaları Yasaklandı

Çin’İn Wuhan kentinde meydana gelen ve çok hızlı şekilde dünyayı kontrol altına alan koronavirüs, azalan etkisini tekrardan arttırmayı başardı. Bu durum üzerine Karabük Hıfzıssıhha Kurulu önemli bir karar aldı.  Alınan karar doğrultusunda, artan koronavirüs vakıalarının sebep gösterildiği Karabük’te kamu kurum ve kuruluşlarında görev alan personellerin izinsiz bir şekilde il dışına çıkmalarına yasak getirildi.  Zorunlu haller içerisinde il dışına çıkma kararı alan kişiler ise en az 7 gün evlerinde karantina altına alınacaklar. Ayrıca zorunlu bir biçimde il dışına çıkan kamu personellerinin 7 gün boyunca evlerinde karantinada kaldığı gün ise yıllık izinlerinden sayılacaktır.

Karabük’te artan koronavirüs salgınının artması hasebiyle il dışına çıkmama kararı alındı. Karabük’te bulunan İl Hıfzıssıhha Kurulu, kamu personellerinin zorunlu haller dışında izinsiz bir biçimde il dışına çıkmamaları hakkında karar aldı. Kamu kurum ve kuruluşlarında aktif bir biçimde görev yapan personellerin görevde bulundukları ya da esnek mesai saatleri içerisinde idari zinde bulunanların il dışına çıkmaları zorunlu olmamak kaydıyla durduruldu. Zorunlu haller dahilinde il dışına çıkmak isteyen kamu personellerinin kurum amirlerine danışması gerekiyor.  İl dışına çıkmak isteyen personel önce kurum amirlerinden imzalı onay kağıdı alacak ve dönüşleri için de en az 7 gün boyunca (yıllık izinlerinden sayılacak şekilde) kendilerini karantina altına alacaklar.

Adli İşlem Başlatılması Kararı Alındı

Kamu memurlarının, amirlerinden izinli onay almadan il dışına çıkmaları üzerine Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından cezai işle uygulanacağı ifade edildi. İlk önce cezai işlem uygulanıp ardından da kurum tarafından disiplin soruşturmaları başlatılacağı ifade edildi. Bu durumun ardından karantinada kalacakları süre boyunca yıllık izinlerinden düşeceği de ifade edildi. Kararın alındığı tarihte itibaren il dışına çıkmış personellerin bu uygulamadan muaf tutulacağı da açıklamalar içerisinde yerini aldı.

Zorunlu Haller İçerisinde Yazılı Onay Alınacak

Karabük'te

Karabük İl Hıfzıssıhha Kurulunun zorunlu haller içerisinde il dışına çıkması gereken kamu personelleri için:

  1. Karabük’te kamu ve kuruluşlarında aktif bir biçimde görev alan ay da esnek çalışma saatlerinde idari izinleri bulunan personellerin (yıllık izinleri burada dışarıda tutulacak) il dışına çıkmamalarına,
  2. İl dışına çıkması zorunlu olan personellerimizin, kamu amirlerinden izin almasına,
  3. Dönüşlerinde ise 7 günlük karantina (yıllık izinlerinden sayılacak şekilde) uygulamalarına karar verildi.

Bir önceki yazımız olan Kamu Çalışanlarına Dönüşümlü ve Esnek Çalışma Hakları Verildi başlıklı makalemizde esnek saat, kamu çalışanı ve Kamu Çalışanlarına Dönüşümlü ve Esnek Çalışma Hakları Verildi hakkında bilgiler verilmektedir.

0 0 oylar
Sizce kaç yıldız?
Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör