Kamu Kurumları 1297 KPSS’li KPSS’siz Personel Alımı Yapacak

Kamu kurumları toplamda 1297 adet personel alımı yapacak. Alım için KPSS puanı şartı bazı pozisyonlar için aranırken bazıları için aranmıyor.

0
212
memur

KPSS ve KPSS’siz personel alımları başladı. 4 Kamu kurumundan yapılan açık alamlar doğrultusunda 1297 adet personel alınacağı bildirilmişti. Bu durum üzerine Orman Genel Müdürlüğü kapsamlı başta bulunmak üzere Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Elazığ Fırat Üniversitesi ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesi tarafından paylaşılan ve personel alımı yapılacağı ilanların şartları ve içeriği kesinleşti.

Günler önce duyurusu yapılan ve KPSS puanı olan ve KPSS puanı olmayan vatandaşların merakla beklediği o başvuru ve şartları açıklandı. Arama hacminin bir hayli fazla olduğu bilinen personel alımının detayları sizlerle.

Personel Alımına Kimler Başvuru Yapabilecek?

Birçok vatandaşın merakla beklediği 1297 personel alımının yapılacağı duyurusunun ardından şartları de belli oldu. Peki 1297 personelin alımının yapılacağı başvuruya kimler katılacak? Başvuru şartları nelerdir? KPSS’den kaç puan gerekli. İşte KPSS ve KPSS puanı olmadan 1297 kişinin istihdam edileceği personel başvurularının şartları sizlerle.

1297 Personelin Alımının Yapılacağı Başvuru Şartları Nelerdir?

 1. 18 yaşını tamamlamış olmak.
 2. 2527 sayılır kanununda yer alan Türk soylu yabancı kişilerin Türkiye Cumhuriyeti’nde meslek ve sanatlarını istedikleri gibi serbestçe yapabilmelerine özel kurum ya da kuruluşlar da çalışabilme haklarıyla ilgili saklı kalmak kaydı ile Türk Vatandaşı olmak.
 3. Kamu haklarından yararlanıyor olmak.
 4. En az ilköğretim okulu mezunu olmak.
 5. Affa uğramış olsalar dahi devletimizin güvenliğini tahdit eden suçlara, anayasa düzenini bozmaya ve düzeninin işleyişine dair karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar, , milli savunmaya karşı suçlar, irtikap, rüşvet, zimmet, casusluk, hırsızlık, sahtecilik, dolandırıcılık, , hile, iflas, ihaleye fesat karıştırma gibi suçlardan özellikle kaçakçılık suçlarından mahkum edilmemiş olmak.
 6. Herhangi bir yaşlılık, emeklilik ya da sosyal güvenlik kapsamı adı altına maaş ya da aylık almıyor olmak.
 7. Kamu kurumlarının özel kanunlar içerisindeki özel şartlarını taşıyor olmak.

Personel Alımı Yapacak Kamu Kurumları

 1. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, 190 sözleşmeli personel alımı yapacak. Son başvuru tarihi ise 11 Ağustos 2020.

Başvuru için tıklayın.

 1. Elazığ Fırat Üniversitesi, 362 sağlık personeli alacak. Son başvuru tarihi 12 Ağustos 2020.

Başvuru için tıklayın.

 1. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, 45 sözleşmeli sağlık personeli alacak. Son başvuru 11 Ağustos 2020.

Başvuru için tıklayın.

 1. Orman Genel Müdürlüğü 700 adet daimi işçi alımı yapacak. Som başvuru tarihi 10 Ağustos 2020.

Başvuru için tıklayın.

 

Bir önceki yazımız olan Sultangazi Belediyesi Zabıta Başvuruları Başladı. Şartları Nelerdir? başlıklı makalemizde zabıta, zabıta alım başvuru ve zabıta alım şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

0 0 oylar
Sizce kaç yıldız?
Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör