İnternet Bankacılığı Kullanımı

0
121

Mobil cihaz uygulamaları ve internet bankacılığı kullanımıyla hesaplarla ilgili işlemler ve bankacılık işlemleri çok daha güvenli, pratik ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. İnternet bankacılığı zaman kaybının önlenmesini sağlamakta, hızlı ve kolay şekilde işlem yapılmasına izin vermektedir. Kredi kartı borçlarının takibi, hesap özeti kontrolü, son ödeme tarihi ve asgari tutar kontrolü gibi pek çok işlem daha hızlı, daha güvenli ve daha rahat bir şekilde gerçekleştirilmektedir. İnternet kullanımı hesaplar ve yatırımlarla ilgili bilgilerin edinebilmesi için hızlı ve kolay bir kullanımla kullanıcılara sunulmaktadır.

Hesap Sorgulamaları

borç sorgulama işlemleri internet bankacılığı üzerinden çok kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Bankalar kullanıcılara daha pratik ve avantajlı hizmet sunmakta, internet bankacılığı şubesi ile de işlemlerinizi ve hesap kontrollerinizi daha hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Hesap özeti gönderiminden son ödeme tarihine kadar borcunuzu ödemeniz halinde, daha önceki dönemlerden devreden borcunuzun olmaması halinde ya da alışveriş nedeniyle herhangi bir borcunuz olmaması durumunda yapılan ödemeler için herhangi bir faiz işletilmemektedir. Ancak eğer geçmiş dönemlerde ödenmemiş borcunuz bulunuyorsa son ödeme tarihine kadar anaparanız üzerinden belirli bir faiz uygulanmaktadır. Uygulanan faiz ödemeleri kartın bir sonraki dönemdeki hesap özetine yansıtılmaktadır. Ayrıca işlenen faize tekrar faiz uygulanmamakta, sadece anapara üzerinden faiz uygulanmakta ve hesap özetine yansıtılmaktadır.

Kart Borcu Sorgulama

kredi kartı borcu sorgulama işlemlerinde bilinmesi gereken bazı terimler bulunmaktadır. Hesap kesim tarihi, hesap özeti gönderiminin hazırlandığı ve gönderildiği tarihi belirtmektedir. Son ödeme tarihi, dönem borcu ya da asgari ödeme miktarının ödenmesinde tanınan süre için son tarihtir.

Bir önceki yazımız olan Hesap Özetinizi Öğrenmek İçin İnternet Bankacılığını Kullanın başlıklı makalemizde kredi kartı borcu sorgulama ve Kredi Kartı Hesap İşlemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

0 0 oylar
Sizce kaç yıldız?
Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör