Hesap Özetinizi Öğrenmek İçin İnternet Bankacılığını Kullanın

0
97

Mobil cihaz uygulamaları ve internet bankacılığı üzerinden hesabınızla ilgili işlemleri ve bankacılık işlemlerini çok daha pratik ve güvenli bir biçimde gerçekleştirmenize imkân sunulmaktadır. İnternet bankacılığının büyük etkisi olan bu kullanımla kullanıcıların zaman kaybının önüne geçilmekte, hızlı ve kolay işlem yapılmasına izin verilmektedir. Kart borçlarının takip edilmesi, hesap özetlerinin kontrolü, son ödeme tarihlerinin öğrenilmesi gibi işlemler daha hızlı, daha rahat ve daha güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesi internet bankacılığı ile mümkün olmaktadır. Hesaplar ve yatırımlar için internet kullanımı yeterli olmaktadır.

Hesap İşlemleri

borç sorgulama işlemleri için internet bankacılığı oldukça kolay bir kullanıma sahiptir. Banka kullanıcılarına sunduğu hizmetle daha pratik ve avantajlı internet bankacılığı şubesi ile işlemlerinizi ve hesap kontrollerinizi daha hızlı bir şekilde yapmanıza imkân verilmektedir. Hesap özeti gönderimleriyle son ödeme tarihine kadar borcunuzu ödemeniz durumunda, geçmiş dönemlerde devreden borcunuzun olmaması durumunda ya da alışverişleriniz nedeniyle herhangi bir borcunuz bulunmaması durumunda yaptığınız ödemeler için herhangi bir faiz işletilmemektedir. Ancak geçmiş dönemlerde bir miktar borcunuz bulunuyorsa son ödeme tarihine kadar anapara üzerinden belirli bir faiz uygulanmakta ve uygulanan faiz ödemeleri kartınızın bir sonraki hesap özetine yansıtılmaktadır. Ayrıca işlenen faize faiz uygulanmamakta, yalnıza anapara üzerinden faiz uygulanarak hesap özetine yansıtılmaktadır.

Terimler ve Açıklamaları

kredi kartı borcu sorgulama işlemlerinde karşılaşılan bazı terimler bulunmaktadır. Hesap kesim tarihi, hesap özetinin size gönderilmek için hazırlandığı ve gönderildiği tarihtir. Son ödeme tarihi, dönem borcunuz ya da asgari ödeme miktarınızın ödenmesinde tanınan sürenin son tarihidir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartları Kullanımı başlıklı makalemizde kredi kartı borcu sorgulama ve Kredi Kartları Kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.

0 0 oylar
Sizce kaç yıldız?
Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör