Ekim Ayı Memur Alımları Başladı! İşte Başvuru Şartları

0
252
memur alımları

Ekim Ayı Memur Alımları Başladı! İşte Başvuru Şartları Sizlerle

Milyonlarca memur olma hayali kuran adayların beklediği gün geldi. Ekim ayının ortalarında olduğumuz bu günlerde memur alımları başladı. Yeni iş arayanlar, memur olmak isteyenler ve kamu kurumlarında çalışmak isteyen vatandaşların merak ettiği ekim ayı memur alımları da başladı. Bu bağlamda memur istihdamının sağlanması maksadıyla istenen şartlarda belli oldu. İşte, herkesin merak ettiği memur alımı başvuruları sizlerle. Ekim ayında yapılan memur alımı başvuruları ve şartları ilişkin detaylar…

Ekim Ayı Memur Alımları İçin Başvurular Başladı!

Ekim ayı itibariyle istihdam edilecek memurluklarda boşalan koltuklar belli oldu. Bu durum için ihtiyaç duyulacak mevkilerdeki memurluklar için de başvurular açıldı. İşte, kurum ve kuruluşlarda istihdam edilmesi planlanan memurların atacağı kadrolar şu şekilde:

Diyanet İşleri Başkanlığı 5100 Memur Alımı Yapacak

Ekim ayının memurluk başvurularının yapılacağı kurumlardan birisi de Diyanet İşleri Başkanlığıdır. Diyanet İşleri Başkanlığı, toplamın 5100 kişinin istihdam edileceğini açıkladı. Bu bağlamda 4-B’li Kur’an kursu öğreticileri, müezzinler ve kayyımalrın alınması planlanıyor. Bu bağlamda ilgili pozisyonlara istihdam edilecek vatandaşların KPSS’den 50 puan alma şartı güdülüyor. Adaylar için başvurular 2 gün önce başladı. 12 Ekim 2020 tarihinde başlamış olan başvurular, 27 Ekim 2020 saat 23.59’a kadar süreceği ifade edildi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eri Alımı Yapacak

Muğla Büyükşehir Belediyesi, boş olan kontenjanlara istihdam edilmek üzere 70 itfaiye eri alımı yapacak. Bu bağlamda itfaiye erlerinin KPSS’den en az 70 puan alması isteniyor. İlgili kontenjana başvurular 12 Ekim 2020 tarihinde başladı. Bu bağlamda 16 Ekim 2020 tarihinde başvurular sonlanacak.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Personel Alımı Yapacak

memur alımları

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından Tapu Müdürlüklerine personel alımı yapılacak. Bu bağlamda, 10 vatandaşın Sözleşmeli Büro Personeli, 77 vatandaşın Sözleşmeli Tekniker pozisyonlarına istihdam edilmesi planlanıyor. Toplamda 87 vatandaşın istihdam edileceği başvurular 12 Ekim 2020 tarihinde başladı. 12 Ekim 2020 tarihinde başlayan başvurular 19 Ekim 2020 tarihi itibariyle sonlanacak. İlgili kontenjanlara atanacak vatandaşlardan ise KPSS’den en az 70 puan almış olması talep ediliyor.

Yukarıda belirttiğimi 3 farklı başvuru için ilgili belediyelerin sitelerine giderek başvurularınızı tamamlayabilirsiniz. Burada başvuruların yakın zamanda biteceğini hatırlatmamız gerekecek.

Bir önceki yazımız olan Adıyaman Gölbaşı Belediyesi Memur Alımı Yapacak başlıklı makalemizde adıyaman gölbaşı belediyesi, Adıyaman Gölbaşı Belediyesi Memur Alımı Yapacak ve memur alımı hakkında bilgiler verilmektedir.

0 0 oylar
Sizce kaç yıldız?
Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör