Devlet Arşivleri Başkanlığı Online Arşivine İlgi Büyük Oranda Arttı

Devlet Arşivleri Başkanlığı Online Arşivine gösterilen ilgi son zamanlarda ciddi oranda arttı. Türk tarihine dair detaylı bilgileri barındıran bu arşivler üzerinden çok değerli bilgilere ulaşılabilmektedir.

0
169

Devlet Arşivleri Başkanlığı Online Arşivine gösterilen ilgi son zamanlarda ciddi oranda arttı. Türk tarihine dair detaylı bilgileri barındıran bu arşivler üzerinden çok değerli bilgilere ulaşılabilmektedir. Son zamanlarda bu arşivlere gösterilen ilginin artması ile beraber birçok insan online arşivlere nasıl girileceğini merak etmeye başladı. Kısa sürede bu arşivlere ulaşıp tarihi bilgisini arttırmak ve yeni bilgilere ulaşmak isteyenler, devlet arşivlerine giriyor. Osmanlı’ya ve diğer devletlere ait bilgileri barındıran bu arşivlere nasıl ulaşacağınızı, bu yazımızda anlatmaya çalıştık.

Online Arşivler Hakkında

Online arşivler, son zamanların en çok merak edilen konu başlıklarından biridir. Türk tarihine ve diğer devletlere dair birçok tarihi bilgiyi içinde barındıran bu arşivlere ulaşarak tarihi bilgilerinizi arttırabilir ve değerli bilgilere ulaşabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı‘na bağlı olan bu arşivlere ulaşmak oldukça kolaydır.

Devlet Arşivleri Başkanlığı Online Arşivine Nasıl Girilir?

Online arşivleri incelemek isterseniz ihtiyacınız olan ilk şey bir e-devlet şifresidir. E-devlet şifreniz bulunuyorsa www.devletarsivleri.gov.tr adresi üzerinden online arşivlere ulaşma imkanına sahipsiniz. Eğer siz de tarihimize dair önemli bilgileri merak ediyor ve bunlara kısa sürede ulaşmak istiyorsanız verdiğimiz adresi ziyaret edebilirsiniz.

Son zamanlarda oldukça ilgi gören bu arşivler sayesinde birçok insan kendi tarihi hakkında önemli bilgilere ulaştı ve genel kültürünün artmasını sağladı.

Devlet Arşivleri Başkanlığı

Devlet Arşivleri Başkanlığı, 16 Temmuz 2018 tarihinde Ankara’da kuruldu. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından kurulan Devlet Arşivleri Başkanlığı1984 tarihli Başbakanlık Teşkilat Kanunu,Cumhuriyet Arşivi, Osmanlı Arşivi ve Dökümantasyon Daire Başkanlıklarını kapsayan bir kurumdur. Devlet Arşivleri Başkanlığı’ na ait internet sitesini ziyaret ederek online arşivler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Özelleştirilen Elektrik Dağıtım Şirketinde Çalışanlar, Kamu Görevlisi Sayılır Mı? başlıklı makalemizde elektrik dağıtım şirketi çalışanları memur sayılır mı, kamu kurumu mu özel şirket mi ve özel elektrik dağıtım hakkında bilgiler verilmektedir.

0 0 oylar
Sizce kaç yıldız?
Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör