Cezaevi (CTE) Personeli (IKM) İçin Uygulanan Karantina Ne Zaman Bitecek

Ceza infaz kurumları (CTE) personeli (infaz koruma memuru 'ikm, gardiyan' ve diğer) için karantina ne zaman bitecek sorusu cevaplanmış oldu.

0
396

Adalet Bakanlığı’nca ilgili kurumlara gönderildiği öğrenilen yazı ile ceza infaz kurumlarında (CTE) bulunan personel (infaz koruma memuru ‘ikm, gardiyan’ ve diğer) için karantina ne zaman bitecek sorusuna cevap verilmiş oldu.

Koronavirüs Bilim Kurulu’nun önerilerine göre Adalet Bakanlığı, koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle cezaevlerine (CTE) yönelik önlemler alarak, bu önlemleri 31 Mayıs 2020 tarihine kadar uzatmıştı. Bu önlemlerden biri de CTE personelinin (ikm ve diğer) izolasyona tabi tutularak karantinada olmasıydı. 30 Mayıs 2020 tarihinde alınan karara göre ise bu önlemlerin süresi uzatıldı. CTE personeli 15 Haziran 2020 tarihine kadar izolasyona tabi tutularak karantinada kalmaya devam edecek.

Becayiş Nedir? Nasıl Yapılır? İşte Güncel Becayiş İlanları

Edinilen bilgiye göre ceza infaz kurumlarındaki personelin mahallinde uygun görülen yerlerde hem hükümlü ve tutukluların salgından korunması hem de kendi sağlıkları açısından Bilimsel Danışma Kurulunun CTE cezaevi personeline yönelik tavsiye kararları dikkate alınarak daha önceden 31/05/2020 olarak belirlenen izolasyona tabi tutulma süresi, 15/06/2020 tarihine kadar uzatıldı.

Bir önceki yazımız olan CANLI YAYIN: Tarihte İlk Defa Özel Bir Şirket Uzaya İki Kişi Gönderiyor. başlıklı makalemizde özel bir şirket, tarihte ilk kez ve uzaya giden iki kişi hakkında bilgiler verilmektedir.

4.8 4 oylar
Sizce kaç yıldız?
Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör