Bursa Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Bursa Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi ile 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve bu kanuna dayalı olarak çıkartılan ilgili yönetmelik hükümleri ve “Bursa Teknik Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi” doğrultusunda Öğretim Üyesi alınacaktır. Profesör, Doçent ve Dr. Öğretim Üyelerinin başvuru süresi, ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarih itibariyle başlar, onbeşinci (15.) günün mesai saati bitiminde sona erer. Ayrıntılı ilan metni ile formlar Üniversitemizin (www.btu.edu.tr) web sayfasının duyurular bölümünde mevcuttur. İlan olunur.

Not: 2547 sayılı Kanunun Ek 38. Maddesi uyarınca belirlenen %20’lik kota kapsamında başvuru yapılabilecek öğretim üyesi kadrosu bulunmamaktadır.

Sıra

No

Bölüm Anabilim Dalı Unvanı Derece Adet Açıklama
BİRİMİ: MÜHENDİSLİK VE DOĞA BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
1 Lif ve Polimer Mühendisliği Lif ve Polimer Mühendisliği Profesör 1 1 Doçentlik unvanını Tekstil Bilimleri ve Mühendisliği alanından almış olmak. Polimer sentezi konularında çalışmaları olmak. İngilizce ders verebilme yeterliliği olmak.
2 Makine Mühendisliği İmalat ve Konstrüksiyon Dr. Öğr.

Üyesi

3 1 Lisans ve lisansüstü derecelerini Makine Mühendisliği Bölümünden almış olmak. Stereolitografi ile nanokompozit ve seramik kompozit üretimi konularında çalışmaları olmak. İngilizce ders verebilme yeterliliği olmak.
3 Mekatronik Mühendisliği Elektronik Sistemler Doçent 1 1 Lisans ve Lisansüstü derecelerini Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanından almış olmak. Doçentlik unvanını Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanından almış olmak. Endüstriyel robotlar, ayrık olay sistemleri ve imalat sistemlerinin kontrolü konularında çalışmaları olmak. İngilizce ders verebilme yeterliliğine sahip olmak.
4 Mekatronik Mühendisliği Elektronik Sistemler Doçent 3 1 Lisans derecesini Elektrik-Elektronik Mühendisliği ve Yüksek Lisans derecesini Mekatronik Mühendisliği alanlarından almış olmak. Doçentlik unvanını Elektrik-Elektronik mühendisliği alanından almış olmak. Biyomedikal sinyal işleme, örüntü tanıma ve çok değişkenli zaman-frekans analizi konularında çalışmaları olmak. İngilizce ders verebilme yeterliliğine sahip olmak.
5 Gıda Mühendisliği Gıda Bilimleri Doçent 3 1 Lisans, Lisansüstü ve doçentlik derecelerini Gıda Mühendisliği Bölümünden almış olmak. Mikroenkapsülasyon, kromatografi ve gıda bileşenlerinin konularında çalışmaları olmak.
6 Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Malzeme Doçent 1 1 Lisans ve Lisansüstü derecelerini Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümünden almış olmak. Doçentlik derecesini Malzeme ve Metalurji Mühendisliği bölümünden almış olmak. Sol-jel ince filmlerin üretimi ve biyomimetik malzemelerin geliştirilmesi konularında çalışmaları olmak.
7 Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Malzeme Doçent 2 1 Lisans, Lisansüstü ve doçentlik derecelerini Metalurji ve Malzeme Mühendisliği alanında tamamlamış olmak. Mühendislik malzemelerinin mekanik davranışları üzerinde çalışmaları olmak. İngilizce ders verebilme yeterliğine sahip olmak.
8 Kimya Anorganik Kimya Dr. Öğr. Üyesi 5 1 Lisans ve doktora derecelerini Kimya alanından almış olmak. Fonksiyonel moleküller ve süperiletkenler alanında çalışmaları olmak. İngilizce ders verme yeterliğine sahip olmak.
BİRİMİ: MİMARLIK VE TASARIM FAKÜLTESİ
9 Mimarlık Yapı Bilgisi Dr. Öğr. Üyesi 5 1 Mimarlık Lisans mezunu olmak. Yüksek lisans ve doktora derecelerini Yapı Fiziği alanından almış olmak. İngilizce ders verme yeterliğine sahip olmak.
10 Mimarlık Mimarlık Tarihi Dr. Öğr. Üyesi 4 1 Mimarlık Lisans mezunu olmak. Yüksek lisans ve doktora derecelerini Antik Dönem ve/veya Erken Dönem Avrupa ve/veya Osmanlı Mimarisi alanından almış olmak. İngilizce ders verme yeterliğine sahip olmak.
BİRİMİ: ORMAN FAKÜLTESİ
11 Orman Endüstri Mühendisliği Orman Endüstri Mühendisliği Doçent 2 1 Lisans ve yüksek lisans derecelerini Orman Endüstri Mühendisliği alanından almış olmak. Doçentliğini Orman Ürünleri Kimyası bilim alanından almış olmak. Ahşap tutkalları, izolasyon köpükleri ve ahşabın yanması konularında çalışmaları olmak.
12 Peyzaj Mimarlığı Peyzaj Tasarımı Dr. Öğr. Üyesi 4 1 Peyzaj Mimarlığı lisans programı mezunu olmak. Yüksek lisans ve doktora derecelerini Peyzaj Mimarlığı Anabilim Dalından almış olmak. Kentsel tasarım rehberleri konusunda çalışmalar yapmış olmak.
BİRİMİ: İNSAN VE TOPLUM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
13 Psikoloji Sosyal Psikoloji Profesör 1 1 Lisansüstü derecelerini Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanından almış olmak. Doçentliğini Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanından almış olmak. Teknoloji bağımlılığı konularında çalışmaları olmak.
14 Sosyoloji Uygulamalı Sosyoloji Dr. Öğr. Üyesi 3 1 Lisans derecesini ve yüksek lisans derecesini Sosyoloji, Doktora derecesini Din Sosyolojisi alanından almış olmak. Toplumsal yapı, halk kültürü ve engellilik konularında çalışmaları olmak.
15 Psikoloji Sosyal Psikoloji Dr. Öğr. Üyesi 5 1 Lisans derecesini Psikoloji, yüksek lisans derecesini Psikiyatri ve Doktora derecesini Adli Tıp alanından almış olmak. Travmatik stres, kaygı düzeyleri ve sosyal destek konularında çalışmaları olmak.
16 Uluslararası Ticaret ve Lojistik Lojistik Dr. Öğr. Üyesi 5 1 Lisansüstü derecelerini İşletme alanından almış olmak. Üretim yönetimi, lojistik ve tedarik zinciri yönetimi konularında çalışmaları olmak.
17 Uluslararası Ticaret ve Lojistik Uluslararası Ticaret Dr. Öğr. Üyesi 5 1 Lisansüstü derecelerini Uluslararası Ticaret ve Finansman alanından almış olmak. Uluslararası ticaret ve finansman konularında çalışmaları olmak. İngilizce ders verebilme yeterliliği olmak.

İlan metni için tıklayınız.

Öğretim Üyesi Başvuru Formu için tıklayınız.

BTÜ Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesini görmek için tıklayınız.

Akademik Değerlendirme Formunu görmek için tıklayınız.

Başvuracağınız alana göre Akademik Değerlendirme Beyan Formunu görmek için ilgili tablodan ünvanın üzerini tıklayınız.

AKADEMİK DEĞERLENDİRME BEYAN FORMU (FEN BİL. MAT., MÜH., ZİRAAT, ORMAN VE SU ÜRÜ.) TABLO  1 Profesör

AKADEMİK DEĞERLENDİRME BEYAN FORMU (FEN BİL. MAT., MÜH., ZİRAAT, ORMAN VE SU ÜRÜ.) TABLO   1 Doçent

AKADEMİK DEĞERLENDİRME BEYAN FORMU (FEN BİL. MAT., MÜH., ZİRAAT, ORMAN VE SU ÜRÜ.) TABLO  1 Doktor Öğretim Üyesi

AKADEMİK DEĞERLENDİRME BEYAN FORMU (SOSYAL, BEŞERİ VE İDARİ BİLİMLER) TABLO  3  Profesör

AKADEMİK DEĞERLENDİRME BEYAN FORMU (SOSYAL, BEŞERİ VE İDARİ BİLİMLER) TABLO  3  Doktor Öğretim Üyesi

AKADEMİK DEĞERLENDİRME BEYAN FORMU (MİMARLIK, PLANLAMA, TASARIM) TABLO  2 Doktor Öğretim Üyesi

Beğen  
Yazar

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için siteye giriş yapmanız lazım.