Boşanma Dilekçesi Ücreti 2022

0
109

Boşanma davası açacak olan vatandaşlar avukatlara yönelir ve öncelikle dilekçe hazırlıklarına değinilir. Dilekçe örneklerine göz atarak hazırlıklara yer verilir. Buna ek olarak sadece 50 TL olan dilekçe ücretinin yatırılması beklenir.

Çekişmeli Boşanma Dilekçesi Örneği 2022

Boşanma dilekçesi ücreti 2022 için güncel bir şekilde paylaşılacaktır. Bunun gibi dilekçe örneklerinin de üzerinde durulur ve fikir sahibi olmanız kolay hale gelir. Vatandaşların davaya dair:

  • Dilekçe üzerinden kurum ve mahkeme detaylarına değinmesi beklenir.
  • Taraflara ait kimlik bilgilerinin eksizsiz olarak sıralanması istenir.

İsim – soyisim ve adres bilgilerini sıralayarak dilekçe hazırlıklarına geçersiniz. Son olarak 50 TL şeklinde belirtilen ödemeyi de yapmanız gerekir. Ancak bu adımlar neticesinde çekişmeli olduğu gibi anlaşmalı boşanma davası taleplerinizi de iletebilirsiniz.

Anlaşmalı Boşanma Protokolü Örneği 2022

Dilekçe örneklerinden ziyade anlaşmalı boşanmaya dair protokolün de üzerinde durulur. Avukat tutmayan vatandaşlar gerek dilekçelerin gerekse protokolün örneklerini dikkate alarak harekete geçebilir.

Boşanma dilekçesi ücreti 2022 kadar en güncel haliyle örneklere değinilecektir. Söz konusu anlaşmalı boşanmada protokol olduğu zaman:

  • Nafaka ile tazminat unsurlarına netlik kazandırmanız beklenir.
  • Çocuklara dair velayet anlaşmasının da üzerinde durulur.

Anlaşmaların her biri de maddeler halinde sıralanmalıdır. Son adımda ise anlaşmaya ilişkin imzaların atılması önem arz ediyor. Ancak bu şekilde anlaşma geçerli kılınabilir. Mahkeme üzerinden de karara geçilir. Protokol onayına bağlı olarak belirtilen maddelerin yerine getirilmesi dikkate alınır ve uygulamaya geçilir.

Bir önceki yazımız olan Tek Taraflı Boşanma Dilekçesi Örneği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

0 0 oylar
Sizce kaç yıldız?
Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör