Boşanma Avukatı Ümraniye

0
96

Evliliklerini sona erdirmek isteyenler profesyonel yardım adına avukatlara başvuruyor. Bu sayede gerek anlaşmalı gerekse çekişmeli olarak sürdürülecek davaların takibi daha kolay hale geliyor.

Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Çiftlerin boşanmaya dair önceliği avukat önderliğinde hazırlanan dilekçeler olmalıdır. Boşanma avukatı Ümraniye tercihinde bulunanlar iletişime geçtikten sonra mevcut durumu anlatabilir ve:

  • Avukatların vekil kabul edilmesi üzerine dilekçe hazırlıklarına yer verilir.
  • Dava dilekçesine ek olarak nüfus cüzdanı kopyası ve ilgili belgeler üzerinde mahkemeye başvurulur.

Kişilerin ikamet ettikleri yerden Aile Mahkemesi tercihinde bulunmaları ve müracaat etmeleri gerekir. Boşanma taleplerinin bu şekilde bildirilmesi esas alınır. Ardından da tebliğ üzerine davanın gününü öğrenmeniz ve süreci avukatınız ile takibe almanız kolay hale gelir.

Boşanma Davalarının Türleri

Boşanma avukatı Ümraniye ile iletişime geçenler tüm süreçlerden söz ederek danışmanlık hizmeti alabilir. Şöyle ki söz konusu anlaşmalı boşanma ise hem dilekçe hem de protokol hazırlıkları için avukatlar ile görüşme sağlanabilir.

Bunun yanı sıra anlaşmanın olmaması halinde çekişmeli davalara değinilir. Boşanma avukatları:

  • Çekişmeye konu ola mal paylaşımına dair dava takibini gerçekleştirir.
  • Velayet ve de nafaka gibi unsurlara dair müvekkilin menfaatleri gözetilir.

Aynı zamanda boşanma davalarında kusur oranı önemli bir yere sahiptir. Nitekim oranın yüksek olması halinde tazminat taleplerine karşılık verilmesi beklenir. Buna ek olarak yine kusur oranına göre velayete netlik kazandırılır. Avukatlarınız kusur oranını etkileyecek her türlü delil ve tanık üzerinden davayı yürütmekte yükümlüdür.

Bir önceki yazımız olan Tek Taraflı Boşanma Dilekçesi Örneği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

0 0 oylar
Sizce kaç yıldız?
Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör