Boşanma Avukatı Kartal

0
91

Evliliğin sona ermesi adına mahkemeye başvuracak olan vatandaşların önceliği avukatlara yönelmek oluyor. Özellikle de çekişmeli boşanma davalarında avukat ihtiyacı bir hayli fazladır. Yine protokol hazırlıklarına dair anlaşmalı boşanma davalarında da avukatlar ile görüşme sağlanır.

Boşanma Avukatlarının Hizmetleri

Boşanma avukatı Kartal tercihiniz üzerine öncelikle danışmanlık hizmetlerinden faydalanmanız sağlanır. Dava açılması ve de sürecine dair tüm merak edilenler aktarılır. Bu şekilde:

  • Anlaşmalı ve de çekişmeli boşanma davasının takibine değinilir.
  • Ek olarak mal rejimi ile tazminat davalarının da üzerinde durulur.

Nafaka ile tenfiz davaları da yine boşanma üzerine ele alınmaktadır. Bunlara ek velayet davalarına da değinilir. Müşterek çocuğun velayetine dair anlaşmaya varılmaması halinde dava çekişmeli olarak ilerler ve kusur oranına göre bu duruma netlik kazandırılır.

Boşanma Avukatları İletişim

Boşanma avukatı Kartal üzerinden iletişime geçenlerin önceliği süreci değerlendirmek oluyor. Aynı şekilde sürece bağlı olarak belirlenen avukatlık ücretlerini de öğrenir ve vekil tayin edebilirsiniz.

Söz konusu boşanmanın anlaşmalı olması üzerine protokol hazırlıklarına değinilir. Buna ek olarak çekişmeli olanlarda:

  • Tanık beyanlarına dikkat edilir ve delillerin üzerinde durulur.
  • Dava birkaç celse olacak şekilde sürer ve tarafların menfaatleri gözetilir.

Bunun üzerine maddi ya da manevi tazminat taleplerinin değerlendirilmesi esas alınacaktır. Aynı şekilde mal rejiminden çocukları velayetine kadar pek çok hususa değinilir. Her biri çekişmeli davalarda birkaç celse neticesinde netlik kazanır. Anlaşmalı olanlarda ise tek duruşmada karara bağlanması sağlanır.

Bir önceki yazımız olan Tek Taraflı Boşanma Dilekçesi Örneği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

0 0 oylar
Sizce kaç yıldız?
Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör