Bilgilerinizi Kolaylıkla Takip Edin

0
113

Teknolojik gelişmeler, internet gibi bir aracı bizlerin hizmetine sunmuştur. Son dönemdebu internet aracılığı ile birçok işimizi halledebiliyoruz. Gelişmeleri takip edebiliyor, bilgilenmek istediğimiz bir konu hakkında araştırma yapabiliyoruz. İnternet aracılığı ile yapabileceğimiz bir iş de, herhangi bir bankadan sahip olduğunuz hesabı, takip ve kontrol etmektir.

İnternet Üzerinden Borç Sorgulama

İş bankası kredi kartı olanlar, artık borç sorgulamalarını gayet kolay bir şekilde yapabilecekler. Sisteme giriş yapıldıktan sonraki adım menüde kredi kartı seçeneğine giriş yapmak ve kredi kartı borcunuzu, hesap ekstrenizirahatlıkla sorgulamak olacak. Fakat bu menüyü kullanabilmeniz için, önce İnternet Bankacılığınızı etkin hale getirmeniz gerekecek. İnternet bankacılığını aktif edenler için sistemden yararlanmak, TC kimlik numarası, müşteri numarası veyahut kart numarası yeterli olacaktır. Bu sistemin sağladığı diğer bir özellik de hesap özetinizi görebilmenizdir.

Elektronik Ortamda Hesap Özeti

Hesap özetinize ulaştıktan sonra bunu depolamak istiyor olabilirsiniz. Bu arzunuzu yerine getirmek için elektronik ortamı kullanmak, hem yerden tasarruf etmenizi hem de kâğıttan tasarruf etmemizi sağlar. Aynı zamanda hesap özetiniz size daha kısa sürede ulaşır. Bu da zamandan tasarruf edebileceğiniz anlamına geliyor.

Teknoloji hayatımızı kolaylaştırıyor

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatımız her alanı kolaylaştı. Bahsettiğimiz alanlardan biri de şüphesiz internet üzerinden banka hesaplarına ulaşabilmemizdir. Belirttiğimiz sistem üzerinden işlem yapmak,  borç sorgulama veyahut  hesap özeti kısımlarına tıklamak kadar kolay.

Bir önceki yazımız olan Bankalarda Sıra Beklemek Artık Son Buldu başlıklı makalemizde Bankalarda Sıra Beklemek Son Buldu, Borç Sorgulama ve İnternet Bankacılığı hakkında bilgiler verilmektedir.

0 0 oylar
Sizce kaç yıldız?
Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör