Belediyelerin Memur Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Belediyelerin 400 TL ile alım yapacağı itfaiye eri, zabıta memuru, teknisyen ve kamu personelleri başvuruları önümüzdeki günlerde başlayacak.

0
121

4000 TL Maaşlı Kadrolu Memur Alımları Başvuru Şartları Nelerdir?

Pandemi de olduğumuz bu süre zarfı içinde belediyelerin alım yapacağı 400 TL maaşı olan itfaiye eri, zabıta memuru, memurlar ve teknisyenlerin alımları çok yakından takip ediliyor. Katipler.org olarak sitemizde düzenli olarak aratılan memur alımları ile ilgili kelimeler de bu durumu yakından takip etmemize ön ayak oldu. Belediye başkanlıklarının bünyelerinde olmak üzere en az lise mezunlarının başvuru yapabileceği zabıta memuru, itfaiye eri, teknisyen ve kamu personelleri alımı yapılacak. Ayrıca sözleşmeli olarak da çalışabileceğiniz belediyelere de internet siteleri ya da belediyelerin binalarına giderek CV’nizi bırakabileceksiniz. Yapılacak başvurular belediyede yer alan insan kaynakları tarafından değerlendirilmeye alınacak ve olumlu ya da olumsuz olarak dönüş yapılacak.

Belediyelerin alım yapacağı İtfaiye eri, zabıta memuru, teknisyen ve kamu personelleri son zamanlarda en çok ilgi gören başvurular oldu. Vatandaşlar, alımları başlatılacak bu memurluklar için şimdiden teyakkuza geçmiş durumda.  Bu durumu göre belediyeler de zabıta memuru, itfaiye eri, kamu personeli ve teknisyen alımlarını hızlandırma kararı aldı. Bu duruma göre 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi edilmek üzere zabıt memurları, itfaiye erleri, kamu personelleri ve teknisyen alımları için başvurular açılıyor. İşte, detaylar.

Belediyelerce Açılacak Memur Alımları İçin Aranacak Temel Şartlar Nelerdir?

memur

  1. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlığında bulunmak,
  2. Tüm kamu haklarından yararlanıyor olmak,
  3. İlgili ilan için aranan özel şartları taşıyor olmak,
  4. Görevini icra edebilecek herhangi bir engeli bulunmamak,
  5. Hangi kadroya başvurulacak ise ilgili dilekçeyi vermek,
  6. Daha önceki çalıştıkları kamu, kurum ya da kuruluşlarından ahlaki durumlar ve disiplinsizlik hareketlerine bağlı olarak çıkarılmamış olmak,
  7. Erkek adaylar için askerlik ile ilişkisi bulunmamak, askerlik çağına gelmiş ise hizmetini yapmış ya da ertelemiş olmak, bu durumlar haricen yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
  8. Ağır hapis geçirmiş durumunda olmamak. Altı aydan fazla olmamış ya da affa uğramış zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, inancı kötüye kullanma vb. suçlardan ötürü hükmü bulunmamak,

Belediyelerin 400 TL ile alım yapacağı itfaiye eri, zabıta memuru, teknisyen ve kamu personelleri başvuruları önümüzdeki günlerde başlayacak. Detaylar için bizleri takip edin.

Bir önceki yazımız olan İstanbul’a 400 Bekçi Alımı Yapılacak. İşte Aranan Şartlar başlıklı makalemizde 400 bekçi, başvuru tarihleri ve bekçi alım şarları hakkında bilgiler verilmektedir.

0 0 oylar
Sizce kaç yıldız?
Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör