Banka Dosya Masrafı Nasıl Alınır

0
124

Bankalardan kredi alırken, kredi masrafı ismi altında ödediğiniz ücreti geri alabilirsiniz. Bankalara yapılan şikayetler ve açılan davalar sonucunda kredi masrafı şekilde alınan bedellerin tüketiciye geri ödenmesine karar verildi. Bankalardan kredi,dosya masrafını son on sene içinde yapmış olduğunuz kredi başvurularınız için arka alabilirsiniz.

Kredi sözleşmesinde ilave herhangi bir masrafın olacağı belirtilmemiş her kredi alıcısı bu başvuruyu yapabilir. Bankaların müşterilere kredi verirken dosya masrafı adı altında kesilen kredilerinin geri alınması gündeme geldi. Mecliste tüketici kanununda yapılan değişiklikte dosya masrafı almanın kanunsuz olduğu belirtiliyor. Banka dosya masrafı nasıl alınır? Aynı zamanda bir tüketicinin banka aleyhine tüketici dosya masrafını geri almak için açtığı davayı Yargıtay’ın da onamasıyla bir emsal karar oluştu.

Tüketiciler, aldıkları kredinin dosya masrafını geri alabilmek için bankalara akın ediyor.
Ancak bankalar dosya masrafı almak için kendilerine başvuran tüketicilere yine masraf çıkarmayı başardı. Bbanka dosya masrafı nasıl alınır ? Kamu ve özel sektör bankaları farklı alanlarda farklı ücretler talep ederek müşterilerinden yine para koparmaya çalışıyor. Bir banka müşterisinden 80 TL belge talep ederken bir diğer banka 15 TL’lik başvuru ücreti, başka bir banka ödemeyi yaptığına karşılık 10 TL’lik belge ücreti talep ediyor. Banka dosya masrafı nasıl alınır? Her bankanın talep ettiği miktar birbirinden farklı.

Buna rağmen alınan dosya masraflarının talep edilen bedelden fazla olması vatandaşın ücretlerini geri istemesine neden oldu. Banka dosya masrafı nasıl alınır? Vatandaşlar tüketici hakem heyetlerine başvurup aldıkları kararla bankadan çektikleri kredinin dosya masraflarını geri alabiliyor. Birkaç adımda siz de kredinizin dosya masrafını bankadan talep edebilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler.

Bir önceki yazımız olan Hesap Özeti Öğrenme başlıklı makalemizde Hesap Özeti Öğrenme, Hesap Özetini İnternetle Sorgulama ve kredi kartı borcu sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

0 0 oylar
Sizce kaç yıldız?
Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör