Banka Dosya Masrafı Nasıl Alınır?

0
130

Bir çok insan bankadan çeşitli sebepler ile kredi çekmekte. Bankalar ise paraya sıkışan bireylerden mümkün mertebe menfaat sağlama peşinde. Kimi zaman farkında olmadan attığınız bir imza sebebi ile hesabınızdan kesintiler dahi oluyor. Kredi çekerken ise dosya masraflarınız ciddi rakamlara varıyor. 500 lira gibi önemli bir meblağ çektiğiniz krediden dosya masrafı olarak düşülüyor. 3 adet kredi çektiğinizi varsayarsak, göz ardı edilmeyecek bir rakam karşınıza çıkıyor. Banka dosya masrafı nasıl alınır? Sitemizde dosya masrafından dolayı mağduriyetinizi ileteceğiniz banka ve hakem heyetine yazacağınız dilekçe örnekleri var.
Bankalar kredi vermek için ellerinden geleni yapıyorlar. Ancak iyi bir araştırma yapmadan kredi almamalısınız bunun en büyük nedeni sizin hiç farkında bile olmadan çıkarttıkları masraflar. banka dosya masrafı nasıl alınır ? Bankalardan çekilen ihtiyaç kredisi, konut kredisi, araç kredisi, eğitim kredisi gibi bol keseden verilen krediler, kredi tutarına göre kesilen dosya masrafları ile tüketici borçlandırılıyordu. Ancak yeni çıkan bir kanuna göre dosya masrafları geri alınabilecek. banka dosya masrafı nasıl alınır? Dosya masrafını geri almak için dilekçe yazmanız gerekmektedir. Yazacağınız bu dilekçe ile kredinin çekildiği banka şubesine başvurmanız gerekmektedir. Eğer başvurunuzun sonucunda olumlu bir sonuç alamazsanız kaymakamlıklardaki tüketici hakem heyetine başvurmalısınız. Eğer alacağınız dosya masrafı 1.061TL’nin üzerinde ise tüketici mahkemelerine başvurmanız gerekiyor. İlgili başvurudan sonra 1-3 ay arasında sonuç çıkmaktadır. Sonuç çıktıktan sonra şahıs ve bankaların karara itiraz etmek için 15 gün yasal süreleri bulunuyor. Hakkınızı sonuna kadar aramalısınız.

Bir önceki yazımız olan İcra Takibi Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde İcra Takibi ve İcra Takibi Nasıl Yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

0 0 oylar
Sizce kaç yıldız?
Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör