AÖF Finaller Online Mi, Nasıl Olacak, Yaz Okulu Açılacak Mı?

AÖF vize ara sınav sonuçları açıklandı. Peki, AÖF finalleri nasıl olacak? İnternet ortamında online mi yapılacak yoksa eski haline mi dönecek? Yaz okulu açılacak mı? Uzaktan eğitim devam mı edecek? Bütünleme sınavları internet üzerinden online mi olacak? İşte bütün detaylar...

0
573

AÖF vize ara sınav sonuçları açıklandı. Peki, AÖF finalleri nasıl olacak? İnternet ortamında online mi yapılacak yoksa eski haline mi dönecek? Yaz okulu açılacak mı? Uzaktan eğitim devam mı edecek? Bütünleme sınavları internet üzerinden online mi olacak? İşte bütün detaylar…

Dönem Sonu Sınavı (Finaller) İnternet Ortamında Mı Olacak

Koronavirüs pandemi nedeniyle alınan tedbirler çerçevesinde Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) 2019 – 2020 Bahar Dönemi Ara Sınavı web sitesi üzerinden 18 Nisan – 7 Mayıs tarihleri arasında online olarak gerçekleştirilmişti. Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından Anadolu Üniversitesi’nce akademik takvim hakkında bilgilendirme yayınlandı.

Buna göre; akademik takvimde Bahar Dönemi’nin 19 Haziran 2020’de sona erdiğinin belirtildiği ve değişikliğe gidilmeden, yine bu tarihte sonlandırılmasına karar verildiği belirtildi. Alınan karar çerçevesinde 2019 – 2020 yılı Bahar Dönemi dönem sonu ile bütünleme sınavının uzaktan eğitim sistemi ile yapılacağı duyuruldu.

Yaz Okulu İle İlgili Net Bilgi Yok

Dönem sonu (final) ve bütünleme sınavına ilişkin detaylı bilginin daha sonraki günlerde öğrenim görülen akademik birim ve dersi yürütmekte olan öğretim elemanınca duyuru olarak verileceği bildirildi. Yaz okuluna ilişkin ise çalışmaların henüz tamamlanmadığı, önümüzdeki günlerde detaylı bilgilendirmenin yapılacağı belirtildi.

Yayınlanan bu duyuru metninde, akademik birimler ve üniversite web sayfaları ile resmi olarak faaliyet gösteren sosyal medya hesapları, öğretim elemanlarınca ANASİS, CANVAS ve diğer tüm belirledikleri mecralardan yapılacak bilgilendirme ve duyurular haricinde yapılacak olan açıklamaların dikkate alınmaması uyarısında bulunuldu.

15 Haziran 2020 İtibariyle Normal Sürece Geçilecek

Duyuruda, İlgili kurumlarca alınan karara göre, 1 Haziran 2020 tarihinden itibaren 14 gün süresince koronavirüs (Kovid-19 | Covid-19) salgınının kesin düşüşe geçtiği ve kontrol altına alındığı belirtilmesi koşuluyla 15 Haziran 2020’den itibaren üniversitelerde de normalleşme yönünde ilk adımların atılacağı bilgisi verildi.

Özetle, Açıköğretim Fakültesi (AÖF) dönem sonu sınavı (finaller) ile bütünleme sınavları, ara sınavda (vizeler) olduğu gibi yine internet ortamından, online olarak uzaktan eğitim şeklinde yapılacak. Yaz okuluna ilişkin ise çalışmalar devam etmekte olup, önümüzdeki günlerde bilgilendirme yazısı yayınlanacak.

Duyurunun tamamını okumak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan Yeni Danıştay Başkanı Belli Oldu: Zeki Yiğit başlıklı makalemizde Enver Kaya, Eski Danıştay Başkanı ve Fethi Aslan hakkında bilgiler verilmektedir.

0 0 oylar
Sizce kaç yıldız?
Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör