Adıyaman Gölbaşı Belediyesi Memur Alımı Yapacak

Memur alımları başladı. Bu bağlamda bünyesinde memur istihdam edecek Gölbaşı Belediyesi alımları duyurdu. İşte,istihdam için aranan şartlar.

0
281

Adıyaman Gölbaşı Belediyesi Memur Alımı Yapacak

Memur alımları başladı. Bu bağlamda bünyesinde memur istihdam edecek Gölbaşı Belediyesi alımları duyurdu. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa göre istihdam edilmesi planlanan birçok memur için güzel haberler geldi. Adıyaman Gölbaşı Belediyesi tarafından istihdam edilmesi planlanan memurlar için başvurular başladı. İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliğine göre aşağıda belirtilen unvanlar, sınıflar ve derecelere göre aranacak şartlarla memurlar istihdam edilecek. Peki, bu memurlukların şartları neler? İşte istihdam edilecek memurların şartları sizlerle.

Adıyaman Gölbaşı Belediyesi Bünyesinde İstihdam Edilecek Memur İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Adıyaman Gölbaşı Belediyesi tarafından boş bulunan tekniker kadrosu için istihdam edilecek memurda aranacak şartlar aşağıda belirtilmiştir.

Memur alımı İçin Aranan Şartlar

Adıyaman Gölbaşı Belediyesi tarafından boş bulunan tekniker kadrosu için istihdam edilecek memurun, 657 sayılı Kanunun A fırkasındaki şartları taşıması gerekmektedir. Bu bağlamdaki şartlar:

  1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığında bulunmak,
  2. Tüm kamu haklarından yararlanabiliyor durumda olmak,
  3. Türk Ceza Kanununun 53. maddesinde yer alan süreler geçmiş olsa dahi, işlenen suçtan bir seneden hapis cezası ya da affı olmak, güvenliğe karşı suç, anayasal düzene karşı suç, irtikap, rüşvet vb. suçlardan mahkum olmamak,
  4. Erkek adaylar için geçerli askerlik ile ilişkisi bulunmamak ya da askerlik çağına gelmemiş bulunmak, ya da askerlik çağında ise ertelenmiş veya yedek sınıfa geçmiş olmak,
  5. Memurun görevini sürekli bir biçimde engel olabilecek herhangi bir bedensel ya da akıl hastalığının bulunmaması,
  6. İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

Başvuru İçin Aranan Özel Şartlar

  1. Başvuruda bulunacak kişinin okul itibari ile öğretim şartlarını taşıması ve 2018 yılında yapılan KPSS sınavından belirtilen puanı almak,
  2. Daha önceki çalışmış olduğu kurum ve kuruluşlarda ahlaki ya da disiplinsizlik durumuyla çıkarılmammış olmak,
  3. 22918 sayılı Karayolları Trafik Kanununda yer alan B ehliyetine sahip olmak.

Başvuru İçin İstenen Belgeler

a) Nüfus cüzdanın aslı ya da kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,

b) Diploma ya da mezuniyet belgelerinin aslı ya da noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi, (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir)

c) Yabancı okullardan mezun olanları için denklik belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir)

d) KPSS Sonuç Belgelerinin ÖSYM’nin İnternet sitesinden alınan barkotlu bilgisayar çıktısı,

e) Erkek adayların askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,

f) Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,

 

Bir önceki yazımız olan Ekim Ayı Memur Alım Başvuru İlanları Yayımlandı başlıklı makalemizde 2020 İtfaiye Eri Alımı, 2020 memur alımı ve 2020 Zabıta Memuru Alımı hakkında bilgiler verilmektedir.

0 0 oylar
Sizce kaç yıldız?
Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör