AdaletKart Kimlik Belgeleri Değişiyor

AdaletKart Kimlik Belgeleri Değişiyor

Hakim, Savcı ve Adalet Bakanlığı’na bağlı merkez ve taşra teşkilatında görev yapan bütün personellerin AdaletKart’ları yenileniyor.

AdaletKart nedir, avantajları nelerdir kısaca değinmek gerekirse;

AdaletKart, Adalet Bakanlığı’na bağlı merkez ve taşra teşkilatında görev yapan bütün personel için özel olarak hazırlanmış ön ödemeli ve akıllı personel kimlik kartıdır.

AdaletKart sahip olduğu fiziksel ve güvenlik özellikleri ile kişiye özel olup, taklit edilemez, kart sahibi dışında bir başkası tarafından kullanılamaz ve bir başkasına devredilemez.

AdaletKart ile Adalet Bakanlığı’na bağlı olan personel, görev yetkisinin bulunduğu alanlardaki kapı giriş-çıkışlarında kolay ve hızlı bir şekilde işlemlerini gerçekleştireceklerdir. Bu da kişiye zaman açısından kolaylık sağlayacak ve takiben kurum güvenliğine destek olacaktır.

AdaletKart kimlik kartının yanı sıra ön ödemeli kart özelliği ile; AdaletKart’a nakit ya da kredi kartı ile kredi yüklemesi yapılarak sistemin geçerli olduğu alanlarda harcamalar yapılabilecektir. AdaletKart’ a sahip olacak personel, kartına yüklediği kredi ile Adalet Bakanlığı’na bağlı yemekhanelerde ve kafeteryalarda harcama yapabilecektir. Bu özelliği sayesinde AdaletKart nakit taşıma, para üstü bekleme gibi zaman kaybına sebep olacak ayrıntıları ortadan kaldıracak ve harcamalarınızı düzenli olarak takip etmenizi örneğin haftalık ya da aylık olarak yemek için ayırdığınız miktarı görmenizi sağlayacaktır.

AdaletKart ile anlaşmalı akaryakıt, yiyecek- içecek ve birçok giyim mağazasının özel indirimlerinden yararlanılabilecektir. Kart hamilleri Üye Giriş Sistemi kısmından kart numarası ve şifreleri ile giriş yaparak bakiye ve hesap özetlerini kolayca takip edebileceklerdir.

Adalet Bakanlığı personeli, yakınlarına (Anne, Baba, Kardeş, Çocuk, Bakmakla Yükümlü Olduğu Kişiler) talep etmeleri durumunda verilecek olan “AileKart” sayesinde anlaşmalı markaların indirim ve kampanyalarından aynı koşullarla yararlanabileceklerdir.

AdaletKart’a nasıl TL yüklenir?

AdaletKart, Param üyesidir.

AdaletKart’a kredi kartından, ATM’lerden ve havale/EFT ile para yüklenebilmektedir.

Banka/Kredi Kartı ile Para Yükleme: Mobil uygulamadan veya adaletkart.com adresinde yer alan “TL Yükle” sayfasından banka/kredi kartı bilgileri girilerek para yüklenebilmektedir.

ATM’lerden Para Yükleme: Türkiye’deki tüm banka ATM’lerine kartınızı takıp para yükleyebilirsiniz.

Havale/EFT ile Para Yükleme: TURK Elektronik Para A.Ş.‘nin Ziraat Bankası TR47 0001 0006 8269 4354 0950 35 ve Vakıfbank TR38 0001 5001 5800 7302 9638 73 IBAN numaralı hesaplarına havale veya EFT yapılarak para yüklenebilmektedir. İşlem gerçekleştirilirken açıklama kısmına 16 haneli Kart numarasını aralarda boşluk bırakılmadan yazılması gerekmektedir. Alıcı ünvanı, TURK Elektronik Para A.Ş. olmalıdır.
1.000 TL ve üzeri işlemlerinizde Param tarafından %0,2 (binde 2) oranında komisyon kesilmektedir. Kesilebilecek maksimum komisyon tutarı 150 TL’dir.

ATM’lerden Kartsız İşlem Menüsünden Para Yükleme: DenizBank, TEB ve İş Bankası ATM’lerinin kartsız işlem menülerinden para yükleyebilirsiniz.
DenizBank, TEB ve İş Bankası ATM’lerinin kartsız işlem menülerinden yapacağınız 1.000 TL ve üzeri işlemlerinizde Param tarafından %0,2 (binde 2) oranında komisyon kesilmektedir. Kesilebilecek maksimum komisyon tutarı 150 TL’dir.

Baro odalarında yer alan POSBank ve adliyelerde yer alan fiziki noktalarımızdaki fiziki POS cihazlarımızdan yapılacak 500 TL ve üzeri yükleme işlemlerinde %0,3 (binde 3) oranında komisyon kesilmektedir.

AdaletKartımı Kaybettim

Kayıp ve çalıntı kart bildirimlerinde bulunmak için tıklayınız.

AdaletKart Başvuru Durumum

AdaletKart başvuru durumunu öğrenmek için tıklayınız.

Beğen  
Yazar

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir