Adalet Bakanlığı Rize Personel Eğitim Merkezi

0
325
Adalet Bakanlığı Rize Personel Eğitim Merkezi
Adalet Bakanlığı Rize Personel Eğitim Merkezi

Bu yazımızda sizlerle Adalet Bakanlığı Rize Personel Eğitim Merkezine nasıl gidilir, Adalet Bakanlığı Rize Personel Eğitim Merkezi iletişim ve ulaşım bilgileri, eğitim merkezi nerede, eğitim sürecinde sizleri neler bekliyor gibi faydalı bilgiler sunacağız.

Adalet Bakanılığı Eğitim Daire Başkanlığı’na bağlı Rizi Personel Eğitim Merkezi, Türkiye genelinde Adalet Bakanlığı çalışanlarına yönelik yaklaşık 100 milyon liralık yatırım ile 2017 yılı Nisan ayı itibariyle hizmete açılmış ve faaliyetlerine son sürat başlamış durumda.

Rize Personel Eğitim Merkezi Tanıtım Videosu:

Adalet Bakanlığı Rize Personel Eğitim Merkezine Nasıl Gidilir

Eğitim merkezine gidecek personelin büyük bir çoğunlununun, hatta çoğu zaman tamamının farklı illerden ilk kez Rize iline geldiğini düşündüğümüzde herkesin kafasındaki en büyük problemin ulaşım sorunu olduğunun farkındayız. Bu nedenle Adalet Bakanlığı Rize Personel Eğitim Merkezi İletişim ve Ulaşım Bilgilerine değinmek istedik.

Özellikle farklı illerden eğitim merkezine gitmek isteyen personellerin aklını kurcalayan en önemli husus eğitim merkezine nasıl gidileceği ve ulaşım problemi.

Uçakla yolculuk yapacak arkadaşlar için; Rize’de henüz havalimanı bulunmadığından uçuşlar Trabzon üzerinden yapılmaktadır. Daha sonra Havaş otobüsleri ile yaklaşık 1 saat 15 dakikalık yolculuk ile Rize merkezde bulunan belediye binası önünde personelin toplanması gerekmektedir. Görevlendirme yazısında belirtilen belirli saat aralıkları ile belediye binası önüne gelen Adalet Bakanlığı logolu servis araçları ile eğitim merkezine yaklaşık 15 dakikalık bir yolculuk sonrası ulaşacaksınız.

Aşağıdaki haritada havaş otobüsünden Rize belediyesi önünde indikten sonra Rize Eğitim Merkezi’ne yapılacak ulaşım güzergahını inceleyebilirsiniz. Ayrıca farklı şehirlerden otobüsle yolculuk yapacak personelin eğitim merkezine gitmek için, belirlenen saatlerde servis araçlarını bulundukları otogarda beklemeleri yeterli.

Rize Personel Eğitim Merkezi İletişim Telefon Numarası:

0 (464) 224 00 11

Rize Personel Eğitim Merkezi Ulaşım:

Eğitim Merkezinde Sizi Ne Bekliyor?

Öncelikle evli ve çocuklu aileler için baştan belirtmek isteriz ki; eğitime gitmeden önce telefonla arayarak bakmakla yükümlü olduğunuz çocuğunuz ve/veya eşinizle birlikte eğitime katılmak istediğinizi belirttiğinizde, merkezin müsaitlik durumuna göre size uygun bir oda ayarlanacağını ve ailenizle birlikte eğitime katılmanızda hiçbir sakınca olmadığını bilmenizi isteriz.

Adalet Bakanlığı Rize Personel Eğitim Merkezi

Karadeniz bölgesi ve Rize ilinin dağlık bir araziye sahip olmasından mütevellit, personel eğitim merkezi esasında yüksek bir tepenin üzerine konumlanmış ve şehre tamamen hakim konumda yer almakta. Oldukça sessiz, sakin ve huzur dolu doğal bir ortam, güleryüzlü personeli ve donanımlı eğitmenleri ile birlikte sizleri bekliyor. Yoğun ve stres dolu kalabalık şehir temposundan sonra burada alacağınız bir haftalık eğitim inanın size çok şey katacak. Sabahları erken uyanarak temiz hava ve bol oksijenin keyfine varın.

Rize Personel Eğitim Merkezi Sosyal Olanaklar

Tesiste sosyal faaliyetler için hobi odaları, kütüphane, dinlenme odaları, PlayStation odası, masa tenisi, bilardo, langırt, kadın ve erkekler için ayrı ayrı fitness spor salonları, bilgisayar odası, okey – tavla salonu, kafetarya, tenis, basketbol sahası gibi pek çok alan bulunmakta. Bu açıdan pek çok imkanın sunulması dolayısı ile büyük bir tebrik hakediyor. (Bu arada spor salonlarındaki aletlerin hiç kullanan olmadığından ilk günkü kadar yeni olduğunu belirtmek isteriz:)

Adalet Bakanlığı Rize Personel Eğitim Merkezi

Fakat bu noktada ufak da olsa eleştirimizi yapmak gerekiyor. Bilgisayarlar UYAP ağına bağlı olduğu için internet erişiminiz kısıtlı, bunu kabul edilebilir bir önlem olarak görebiliriz. Ancak eleştirmek istediğimiz asıl nokta; Play Station odasındaki aletlerin hiçbiri çalışmıyor 🙂 Ya HDMI kablosu eksik, ya kolu arızalı ya da kimisi hiç açılmıyor. Play Stationlar tertemiz bir halde boş boş bekliyor. Ayrıca o kadar oyun konsolu için sadece tek bir(1) adet Fifa 2017 oyun CD bulunması büyük eksiklik. Eğer PES hayranı iseniz ve eğitim merkezine Play Station salonu varmış diye büyük umutlarla gidecekseniz büyük hayal kırıklığına uğrayacaksınız haberiniz olsun 🙂

Tesiste genellikle eğitimler öğle saatlerinde sona ermekte ve bu süreçten sonra tesiste bulunan tur şirketi ile görüşerek o günkü günlük turlara katılmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Rize ili ve çevresinin doğal güzelliklerini, yaylalarını, kalelerini, tarihi dokularını keşfetmek inanın sizlere iyi gelecek. Ayder Yaylası ve Uzun Göl her ne kadar tamamen Arap turistlere yönelik asimile olmuş bir şekilde arapça tabelalar ile hizmet vermekte ise de; kendi doğal güzelliklerimizi fırsat bulmuşken görmek gerektiğini düşünüyoruz. Ayrıca eğer vaktiniz ve müsaitlik durumunuz varsa eğitimin son günü Gürcistan/Batum turuna katılmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Batum turu için pasaport gerekmiyor, sadece yeni kimliğinizin yanınızda olması gerekiyor. (Eski kimlikler kabul edilmiyor) Bu nedenle niyetiniz varsa gitmeden önce mutlaka kimliğinizi yenilemeniz gerekmekte.

Adalet Bakanlığı Rize Personel Eğitim Merkezi

Yazımıza son vermeden önce sizlere eğitim merkezinin yemekleri ve eğitimden söz etmek istiyoruz. Sorumlu müdürlerden öğerindiğimiz kadarıyla eğitim merkezinde iaşe bedeli oldukça düşük durumda ve her bir personel için kısıtlı imkanlarla en iyisini yapmaya çalışan bir ekip var. Ancak bu kısıtlı imkanlara rağmen sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve akşam yemeği konusunda hiçbir şikayetiniz olacağını düşünmüyoruz zira verilen yemekler gayet doyurucu, çeşitli, temiz ve lezzetli durumda. Bu yönden gerçekten büyük bir takdiri hakediyor.

Sizlere verilecek eğitimin konusu her zaman değişiklik gösterebilir, çalıştığınız birimlere bağlı olarak farklı konularda eğitimler alabilirsiniz. Ancak şunu bilmelisiniz ki eğitim veren kadro gerçekten alanında uzman ve sizlere yaklaşımı inanılmaz pozitif. Eğitmenlerin çoğu hali hazırda Şube Müdürü konumunda ve gerçekten derslere katılım göstererek eğitimden maksimum fayda sağlanamanız sizlere yararlı olacaktır. Her biri Şube Müdürü, Yazı İşleri Müdürü, Zabıt Katibi olarak görev yapan eğitmenler gerçekten alanında uzman kişiler ve sizlere yaklaşımı son derece güleryüzlü, bu da aldığınız eğitimin kalitesini iki katına çıkartmakta.

Özellikle Protokol dersinde Cumhuriyet Savcısı ve aynı zamanda Rize Personel Eğitim Merkezi Başkan Yardımcısı Sayın Mustafa Özden‘in anlatımı ile bugüne kadar bildiklerinizi unutacak ve protokolün ne olduğunu öğreneceksiniz.

Adalet Bakanlığı Rize Personel Eğitim Merkezi İletişim resmi web sayfası:

http://www.edb.adalet.gov.tr/rizepemiletisim.html

Eğer sizler de eğitim merkezinde yaşadığınız deneyimleri bizlerle paylaşmak isterseniz konu altından yorum bırakabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Zabıt Katipleri Bilirkişilik Yapabilir Mi? başlıklı makalemizde bilirkişi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 1 oy
Sizce kaç yıldız?
Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör