Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’den Sevindiren Haber

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, hakim, savcı, adli ve idari personellerin beklediği müjdeli haberi verdi. 2500 personel alınacak.

0
293
adalet bakanı

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’den Sevindiren Haber Geldi

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, hakim, savcı, adli ve idari personellerin beklediği müjdeli haberi verdi. Yaklaşık 1 saat önce resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar ile birlikte müjdeli haberi veren Gül, sınavların detaylarını paylaştı.

Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı görevinde yer alan Abdulhamit Gül, 1200 hâkim ve savcı alınması için 21 ile 22 Kasım arasında yazılı imtihan yapacak. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül,100 idari, 1100 adli, 1200 hakim-savcı alımları için 21 ile 22 Kasımı hedef gösterdi. İlgili kontenjanlara alınacak personellerin 21 ile 22 Kasım arasındaki yazılı sınava tabi tutulmasının ardından atamaları gerçekleştirilecek.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’den Kurban Bayramına sayılı günler kala, idari, adli, hakim ve savcı adaylarını sevindirecek haber geldi. Resmi Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Abdulhamit Gül, Bayram öncesi güzel bir haber ermek istiyorum.” diyerek hakim, savcı, idari ve adli adayları meraklandırdı.

adalet bakanı

Bakan Abdülhamit Gül, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamalarda:

“21-22 Kasım tarihinde yazılı sınav yapacağız”

“Bayram öncesi iki güzel haber vermek istiyorum. 100 idari hâkim, 100’ü avukatlık mesleğinden 1100 adli hakim ve savcı olmak üzere 1200 hakim ve savcı alımı için 21-22 Kasım tarihinde yazılı sınav yapacağız.”

“1100 icra müdürü ve icra müdür yardımcısı alımı yapacağız.”

“Ayrıca açıktan ve naklen atama yoluyla 1100 icra müdürü ve icra müdür yardımcısı alımı yapacağız. Bunun yazılı sınavına 22 Kasım’da gerçekleştireceğiz.”

“Yargı teşkilatını daha da güçlendirerek vatandaşlarımızın adalet hizmetlerine erişimini hızlandırmayı amaçlıyoruz”

“Her iki sınavda ÖSYM tarafından yapılacak. Yeni alımlarla yargı teşkilatını daha da güçlendirerek vatandaşlarımızın adalet hizmetlerine erişimini hızlandırmayı amaçlıyoruz. Hayırlı olsun. Tüm adaylara şimdiden başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Adalet Bakanlığından müjde bekleyen idari personel, adli personel, hakim ve savcı adaylarının en nihayetinde istekleri göz önüne getirildi. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Kurban Bayramı öncesi yaptığı bu açıklamalarıyla birlikte hakim savcı, adli ve idari personellerine umut oldu. 1200 hakim ve savı, 100 idari hakim, 100 avukatlıktan 1100’de hakim ve savcı alımı yapılmasının ardından yeni kadroya 2500 kişinin katılacağı bildirildi. Ayrıca kadrolara atamaların gerçekleştirilmesini sağlamak amacıyla ÖSYM ile işbirliği yapılacağı bildirildi. Atamaların gerçekleştirileceği sınav tarihi de 21 ile 22 Kasım arasında yapılacak.

2500 hakim, savcı, adli ve idari personelin kaderini belirleyecek sınav için detaylar önümüzdeki günlerde açıklanması planlanıyor.

Bir önceki yazımız olan 2020 KPSS Tercihleri Ne Zaman Bitecek? başlıklı makalemizde 2020 KPSS, KPSS tercihleri başladı mı ve KPSS tercihleri ne zaman hakkında bilgiler verilmektedir.

0 0 oylar
Sizce kaç yıldız?
Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör