6 Bin İnfaz Koruma Memuru Alımı Yapılacak. İşte, Şartlar

6 Bin infaz koruma memuru alımı yapılacak. 2020 yılının gardiyan alımı şartları nelerdir? İşte, infaz koruma memuru alım şartları sizlerle.

0
219

6 Bin İnfaz Koruma Memuru Alımı Yapılacak. İşte, Şartlar

6 Bin infaz koruma memuru alımı yapılacak. 2020 yılının gardiyan alımı şartları nelerdir? Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, 6 bin infaz koruma memuru alımı için düğmeye bastı. En az lise mezununun başvuracağı infaz koruma memuru alımı için, kimler başvuru yapabilecek? CTE infaz koruma memuru bir diğer adıyla gardiyanlık alımı başvuruların detayları nelerdir? İlan ne zaman yayınlanması planlanıyor? İşte tüm detaylar.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, gelecek günlerde 10 bin kişilik dev kadro için personel alımını duyuracak. Farklı bölüm ve kadrolara yapılması planlanan alımların en büyük çoğunluğunu infaz koruma memurları oluşturuyor. Bu durumun ardından binlerce kişi 2020 infaz koruma memuru alımı şartları ve ilan tarihlerini araştırmaya başladı.

5 ila 6 Bin Arasında İnfaz Koruma Memuru Alımının Yapılması Bekleniyor

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, sosyal çalışmacı, mübaşir, destek personeli, katip şoför ve infaz koruma memuru başta olmak üzere 10 bin personel alımı yapacağını bildirdi.  Bu kadrolar arasında ise en büyük çoğunluğun infaz koruma memurlarının alması bekleniyor.

İnfaz Koruma Memuru Şartları Nelerdir?

infaz koruma memuru şartları

İnfaz koruma memuru alımı için aranan şartlar şu şekildedir:

 1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Olmak,
 2. Tüm kamu haklarından yararlanıyor olmak,
 3. Türk Ceza Kanununun 53. maddesinde yer alan suçlar (süreleri geçmiş olsa bile); rüşvet, dolandırıcılık, irtikap, zimmet, rüşvet, güveni kötüye kullanma, sahtecilik, ihaleye fesat karıştırma, hileli iflas, kasten meydana gelen suçlardan ötürü bir yıl ya da daha fazla süre ile hapis cezası, kaçakçılık vb. suçlardan ötürü mahkum olmamak,
 4. Askerlik ile ilgili bir ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağında ise muvazzaf askerlik hizmetlerini ertelemiş, yedeğe geçiş yahut tamamlamış olmak,
 5. Yapılacak güvenlik soruşturmasından olumlu bir sonuç almış olmak,
 6. Merkezi sınav olan Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) en 70 puan almak,
 7. Devlet hastanelerinden alınacak sağlık kurulu raporlarını belgelemek,
 8. Hizmet göreceği sınıf ile ilgili olarak diğer mevzuatta belirtilen şartları taşımak,
 9. En az lise ya da dengi bir okulu bitirmek,
 10. Erkeklerde 1.70 cm boy, kadınlarda ise 1.60 cm boy’dan kısa olmamak.
 11. Boyunun cm cinsinden olan son 2 rakamının kilosu ile arasındaki farkının 13’ten fazla yahut 17’den az olmamak,

İnfaz Koruma Memuru Alımı Ne Zaman Yapılacak?

İnfaz koruma memuru alımı Eylül sonu ile Ekim başında yapılması planlanıyor.

Bir önceki yazımız olan 2020 KPSS Ön Lisan Başvuruları Başladı. Başvuru Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde 2020 KPSS, 2020 kpss başvurusu ve 2020 ön lisans başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

0 0 oylar
Sizce kaç yıldız?
Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör