2020 KPSS Tercihleri Ne Zaman Bitecek?

2020 Kamu Personeli Seçme Sınavı yani KPSS tercihleri üç gün önce başladı. 2020 KPSS tercihleri ne zaman bitecek? İşte tüm detaylar.

0
150
2020 KPSS

2020 KPSS Tercihleri Başladı mı?

Günler öncesinden bekleyiş itibariyle gözler 2020 Kamu Personeli Seçme Sınavı tercihleri başladı mı? Sorularına yöneldi. Bu doğrultuda yapılan açıklamada: “Kamu Personeli Seçme Sınavı yani KPSS tercihleri üç gün önce başladı”.

ÖSYM tarafından yapılan duyuruda,  2020 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sınavına giren ve tercih günlerini bekleyenler için 23 Temmuz 2020 günü tercihler başlatıldı. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)’de alınan sınav puanı ile üniversiteler, Belediyeler ile kamu kurum ve kuruluşlarına personel alımı yapılacaktı. Bu durum üzerine tüm Türk halkının gözü KPSS tercihler ine zaman başlayacak? Sorusu üzerinde yoğunlaşmıştı. Bu durum üzerine üç gün önce başlayan tercihlerde, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca kurumların istekleri göz önüne alınarak gerekli işlemler başlatıldı.

2020 KPSS Tercihleri Ne Zaman Bitecek?

2020 Kamu Personeli Seçme Sınavı tercihleri üç gün önce başladığını belirtmiştik. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada 20 Temmuz 2020 saat 10.00’da başlatıldı. Peki, 2020 KPSS tercihleri ne zaman bitecek? ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre KPSS tercihleri, en geç 4 Ağustos 2020 tarihi itibariyle son bulacak. Unutmayın 4 Ağustos günü sonlanacak KPSS tercihleri son bulacak.

2020 Kamu Personeli Sınavı Tercihi için tıklayınız.

2020 KPSS İçin Kimler Tercih Yapabilecek, Şartları Nelerdir?

2020-KPSS

2020 Kamu Personeli Seçme Sınavı tercihleri yayınlandı. Bu durumun ardından en çok sorulan sorular arasında KPSS için kimler tercih yapabilecek, Şartları nelerdir?

2020 Kamu Personeli Seçme Sınavı tercihlerini yapacak kişilerin ilk önce 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde yer alan tüm nitelikleri taşıması gerekmektedir.

Lise mezunu olan adayların KPSSP94, Ön Lisans mezunu adayların KPSSP93 ve Lisans mezunu adayların KPSSP3 puan türlerinde puanları bulunması gerekmektedir.

2020 Kamu Personeli Seçme Sınavı tercihleri için nitelikli kodlarda yer almaktadır. Bu kodlar:

4421 Nitelikli Kod: İş İdaresi, Ekonomi, İktisat lisans programlarından mezun olanlar için,

3004 Nitelikli kod: Sosyal Güvenlik Ön Lisan programından mezun olanlar için

6225 Nitelikli kod: Milli Eğitim bakanlığından onaylı bir biçimde bilgisayar işletmeni sertifikasına sahip olanlar için

4431 Nitelikli Kod: Muhasebe, Pazarlama, İş İdaresi, İktisat, İşletme, Finans Yönetimi vb. lisans programından mezun olanlar için kullanılmaktadır. Nitelikli Kodlara ulaşmak için tıklayınız.

2020 KPSS Tercihleri Nereden Yapılacak?

2020 Kamu Personeli Seçme Sınavı tercihler üç gün önce yapıldı. Peki, KPSS tercihleri nereden yapılacak? Bunun için ÖSYM’nin İnternet sitesinde yer alan KPSS tercihlerinden yapabileceksiniz. Adaylar Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı ve ÖSYM şifreleri ile sisteme girerek tercihlerde bulunabilecek.

Bir önceki yazımız olan Zabıta Memuru ve Gebze Belediyesine Memur Alım Başvurusu başlıklı makalemizde gebze belediyesi, memur alımı ve zabıta memuru alımı hakkında bilgiler verilmektedir.

0 0 oylar
Sizce kaç yıldız?
Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör