2020 KPSS Ön Lisan Başvuruları Başladı. Başvuru Nasıl Yapılır?

2020 ön lisans KPSS ön lisans başvuruları bugün başladı. Peki, 2020 KPSS ön lisans programı başvuru işlemlerini nasıl yapabilriim? İşte KPSS ön lisans başvurusu hakkında her şey.

0
272
2020 ön lisans kpss

2020 KPSS Ön Lisan Başvuruları Başladı. Başvuru Nasıl Yapılır?

Kamu Personeli Seçme Sınavı en bilindik kısaltması ile KPSS ön lisans başvuruları başladı. Ön lisans kısaca 2 senelik üniversitelerinden mezun olan ve ilgili memuriyetliklere atanmak isteyen vatandaşları ilgilendiren bu başvurularının detaylarını aktaracağız.

2 senelik üniversitelerinden mezun olan ve günlerdir bu anı bekleyen vatandaşlar, KPSS başvuruları nasıl yapılır, KPSS başvuruları ne zaman yapılacak gibi soruları da beraberinde getirdi. Özellikle KPSS için ücretlerin ödenmesi ve akabinde başvuruların tamamlanması gerekmektedir. Peki, bu nasıl oluyor? KPSS ücretini yatırıp KPSS başvurusu nasıl yapılır? Bu başvuruları nasıl eksiksiz yerine getiririm? İşte, yazımızda tüm sorularınızın cevabı bulunuyor.

İki senelik mezun olan ve “artık devlet memuru olmak istiyorum” diye vatandaşlar için büyük gün geldi. En nihayetinde KPSS yani Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın ön lisans programını etkileyen kısmı bugün başladı. Ön lisans mezunu ve devlet memuru olmak isteyen vatandaşlarımız hayallerinin peşinden gidebilmek için KPSS ücretlerini yatırdı. Bu doğrultu da başvurular nasıl yapılacak?

2020 KPSS ÖN Lisans Başvurusu Nasıl Yapılır?

KPSS yani Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın ön lisans programını etkileyen kısmı için başvurular bugün itibariyle başlamıştı. Peki 2020 KPSS ön lisans başvurusu nasıl yapılır?

KPSS ÖN Lisans Başvurusu Adımları

2020 kpss

  1. adım: Her KPSS başvurusunda yapıldığı gibi ÖSYM’nin İnternet sitesinde yer alan başvurular kısmına geleceğiz. Bunun için ais.ösym.gov.tr adresine tıklayarak ÖSYM’nin sitesine gidebilirsiniz.
  2. adım: ÖSYM’nin İnternet sitesine gittikten sonra “Sınav ve Tercih Adı” yazan bölümde bulunan “2020- KPSS Ön Lisans” başvurusuna tıkayacaksınız.
  3. adım: ÖSYM’nin sitesinde yer alan “Sınav ve Tercih Adı” bölümüne gelerek “2020- KPSS Ön Lisans” başvurusuna tıkladınız ve burada bir küçük ekran açılıyor. Küçük beyaz ekranda “Başvuru yap” butonuna basarak giriş işlemlerinizi yapacağınız bölüme geliyorsunuz.
  4. adım: Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası ve önceden almış olduğunuz ÖSYM şifrenizi girerek sisteme girişinizi tamamlıyorsunuz. (Bu işlemi ÖSYM sitesine girdiğinizde ilk anda da yapabilirisiniz.)
  5. adım: Giriş işleminizin ardından başvuru sayfasına giriyorsunuz ve başvurunuzu tamamlıyorsunuz.

KPSS ÖN Lisans Başvuru Kılavuzu

KPSS ön lisansa başvuru yapmanız için başvuru kılavuzuna da bakmalısınız. Bunun için ÖSYM’nin sitesinde yer alan “ KPSS Başvuru Kılavuzu’na” tıklayabilirsiniz.

KPSS Ön Lisans Ücreti Ne Kadar?

Bugün yayınlanan ve 2 senelik üniversite okuyan vatandaşları etkileyen 2020 KPSS ön lisans başvurularının ücretleri ne kadar? 2020 KPSS ön lisans başvuru ücreti 80 TL’dir.

Bir önceki yazımız olan Nevşehir Belediyesi B Sürücü Ehliyeti Olanlardan Memur Alımı Yapacak başlıklı makalemizde memur alım, nevşehir ve nevşehir belediyesi hakkında bilgiler verilmektedir.

0 0 oylar
Sizce kaç yıldız?
Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör