HSK Kararnamesi Açıklandı. İşte Görev Yeri Değişen Hakim ve Savcıların Listesi

2020 HSK kararnamesi açıklandı. Hakimler ve Savcılar Kurulu, merakla beklenen kararnameyi yayınladı. Bu kararname ile adli yargıda ve idari yargıda birçok savcı ve hakimin görev yerleri değişti.

0
476

2020 HSK kararnamesi açıklandı. Hakimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi, merakla beklenen kararnameyi yayınladı. Bu ana kararname ile adli yargı ve idari yargı alanlarında birçok savcı ve hakimin görev yerleri değişti.

2020 yılı HSK kararnamelerine ilişkin işlemler 1. Daire Başkanı Halil Koç başkanlığında Hakimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi tarafından tamamlandı, Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından yayınlanan bu kararnameye göre adli yargıda 4163, idari yargıda ise 465 hakim ve savcının görev yerleri değişti.

2020 HSK Adli Yargı Ana Kararnamesi için tıklayın.

2020 HSK İdari Yargı Ana Kararnamesi için tıklayın.

Buna göre hakim ve savcılar kendilerine verilen sürenin ardından eski görev yerlerinden tebliğlerini alarak ayrılışlarını yapacak ve yeni görev yerlerinde görevlerine başlayacaklar.

Bir önceki yazımız olan Becayiş Nedir? Nasıl Yapılır? İşte Güncel Becayiş İlanları başlıklı makalemizde Adalet Bakanlığı Becayiş, Becayiş Dilekçesi Örneği ve Becayiş Nasıl Yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

5 1 oy
Sizce kaç yıldız?
Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör