2019 Yılı İcra Müdür ve Müdür Yardımcılığı Sınav İlanı!

0
860

Adalet Bakanlığı 2019 Yılı İcra Müdür ve Müdür Yardımcılığı Sınavı Ne Zaman sorusu nihayet cevabını buldu. Adalet Bakanlığı toplam 700 Adet İcra Müdür ve Müdür yardımcısı ataması yapacak. İcra Müdür ve Müdür Yardımcılığı sınavı ilanı ÖSYM’nin resmi sitesinde yayınlanmasının ardından Adalet Bakanlığı resmi sitesinde de yayınlandı.

Kısa bir süre önce sizlere https://forum.katipler.org forum sayfamızdan açıkladığımız üzere, icra müdürlüğü ve müdür yardımcılığına ilişkin ilan 01/10/2019 tarihi itibariyle resmiyet kazanmış oldu. Bu sevindirici haberin ardından, kısa bir süre sonra Adalet Bakanlığı Yazı İşleri Müdürlüğü ilanının da yayınlanmasını beklemekteyiz.

2019 İcra Müdür ve Müdür Yardımcılığı Sınavı İlanı

Adalet Bakanlığı 2019 Yılı İcra Müdür ve Müdür Yardımcılığı Sınavı Ne Zaman

2019 Yılı İcra Müdür ve Müdür Yardımcılığı Sınavı, yayınlanan sınav takvimine göre sınav tarihi 28/12/2019.

İcra Müdürlüğü sınavı başvuru tarihlerinin 07/11/2019 ve 14/11/2019 olduğu görülürken, adaylar için bir haftalık başvuru sürecinin olduğu anlaşılıyor. Sınav başvurularında geçerli bir mazereti olanların ise en geç 27/11/2019 tarihine kadar başvuruda bulunması gerekiyor.

ÖSYM’nin sitesinde yer alan bir diğer bilgiye göre, Adalet Bakanlığı 2019 yılı İcra Müdür ve Müdür Yardımcılığı sınav sonuçları 22/01/2020 tarihinde açıklanacak.

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü resmi sayfasından İcra Müdür ve Müdür Yardımcılığı ilanının tam metni şu şekilde:

İ L Â N
A D A L E T B A K A N L I Ğ I N D A N

1- Bakanlığımızca, yazılı ve sözlü sınavlar ile 5-9 uncu dereceli kadrolara 700 adet İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcısı açıktan ve naklen alınacaktır.

2- Yazılı sınav, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 28 Aralık 2019 Cumartesi günü Ankara’da yapılacaktır. Sınav saat 10:15’te başlayacak ve 90 dakika sürecektir. Adaylar, saat 10:00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

3- Başvuranların icra müdür yardımcısı olarak atanabilmeleri için İcra Müdür ve Yardımcıları ile İcra Kâtiplerinin Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 3 üncü maddesinde belirtilen aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir:
a) Türk vatandaşı olmak,
b) Yazılı sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş yaşını doldurmamış
olmak, (Doğum tarihi: 01/01/1984 ve daha sonra olanlar)
c) Hukuk fakültesi, adalet meslek yüksek okulu, meslek yüksek okullarının adalet bölümü veya
adalet meslek eğitimi ön lisans programı mezunu olmak, öğrenim yabancı ülkede yapılmış ise denklik
belgesi almış olmak,
d) Görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
e) Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,
f) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflâs, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
g) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
h) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak ya da askerlik çağına
gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak şartı aranır.

4- Sınava başvurular 7-14 Kasım 2019 tarihleri arasında , elektronik ortamda ÖSYM başvuru
merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla (ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden) alınacaktır. Başvuru merkezleri listesi başvuru süresi içinde ÖSYM’nin internet adresinde sınava başvuru bilgileri içerisinde yer alacaktır. ÖSYM başvuru merkezleri başvuruları, resmi iş gününde ve resmi iş saatleri arasında alacaklardır. Geç başvuru günü 27 Kasım 2019 dur.

Resmi İlan Tam Metni: http://iidb.adalet.gov.tr/duyuru_arsiv/2019/Ekim/personel/2019_a_n_ilan.pdf

2019 icra müdürlüğü sınav konuları başlıklı konumuzu okumak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Zabıt Katibi ve Mübaşirlik Mülakat Sonuçları Açıklanan Adliyeler - 2019 başlıklı makalemizde Mübaşir, Mülakat ve Zabıt Katibi hakkında bilgiler verilmektedir.

0 0 oylar
Sizce kaç yıldız?
Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör